Volejbalový magazín

Jihlava dobyla Most a poskočila na druhé místo, Slavia padla v Kadani

Praha – Změnu v popředí tabulky přineslo 35. kolo první hokejové ligy. Jihlava totiž využila zaváhání kladenských Rytířů a vystřídala je na druhém místě. Poslední Most porazila 3:1, zatímco Středočeši podlehli už v pátek Frýdku-Místku po prodloužení. Čtvrtá Slavia nečekaně podlehla Kadani 0:2. Duel vedoucích Českých Budějovic v Prostějově byl odložen. Domácí tým totiž zasáhla epidemie.

Jihlava zadělala na tříbodový zisk už v první třetině, kdy po trefách Jergla a Protasenji odskočila na rozdíl dvou branek. Most sice v poslední třetině snížil, ale při závěrečné power play potvrdil vítězství hostů do prázdné branky Skořepa.

O pár kilometrů dál se zrodilo překvapení. Kadaň zdolala pražskou Slavii 2:0. Severočeši šli do vedení během přesilové hry ve 28. minutě a do chvíle, kdy potvrdili vítězství při hře Pražanů bez brankáře, pak spoléhali hlavně na výkon gólmana Jana Strmeně. Hrdina zápasu kryl 37 střel a vychytal první čisté konto v sezoně.

Vítězství 2:0 si zapsal i Přerov, který doma nedovolil skórovat Benátkám. Doma se dařilo také hokejistům Ústí. Havířov porazili hladce 5:2. Zápas Třebíče a Litoměřic dospěl do prodloužení, v němž vítěznou trefu zaznamenal Jan Zdráhal.

35. kolo první hokejové ligy:

Třebíč - Litoměřice 5:4 v prodl. (2:1, 0:2, 2:1 - 1:0) Branky: 14. a 61. Zdráhal, 8. Psota, 44. R. Erat, 53. Pekr - 9. Loskot z tr. střílení, 28. Pilař, 30. Švagrovský, 46. Kopta.

Most - Jihlava 1:3 (0:2, 0:0, 1:1) Branky: 47. Válek - 9. Jergl, 19. Protasenja, 60. Skořepa.

Přerov - Benátky nad Jizerou 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) Branky: 14. T. Sýkora, 32. Popelka.

Kadaň - Slavia Praha 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) Branky: 28. Kohout, 59. Stloukal.

Ústí nad Labem - Havířov 5:2 (1:0, 2:1, 2:1) Branky: 5. a 35. Gengel, 24. Vágner, 49. Merta, 56. Melka - 28. Štumpf, 42. Hlinka.