Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Norsko

Jedničkou premiérového draftu PWHL je Heiseová, Lásková nejlepší z Češek

Nejvýše draftovanou českou hokejistkou se stala při premiérovém výběru nové zámořské soutěže Professional Women's Hockey League (PWHL) Dominika Lásková. Šestadvacetiletou obránkyni a členku bronzového týmu z posledního mistrovství světa si vybral Montreal. Historickou jedničkou se stala americká útočnice Taylor Heisová.

Je nám líto, video expirovalo.
Nejvýše draftovanou Češkou v zámořské PWHL se stala Lásková

Lásková si nové angažmá získala ve čtvrtém kole jako 19. háčka. Ve výběru uspěly i další čtyři Češky. V sedmém kole z patnácti se dočkaly obránkyně Aneta Tejralová (41., Ottawa) a útočnice Tereza Vanišová (42., Montreal), v osmém došlo na útočnice Kateřinu Mrázovou (44., Otawa) a Denisu Křížovou (48., Minnesota).

Z Evropanek přišla na řadu dříve než Lásková pouze švýcarská útočnice Alina Müllerová, kterou si zvolil jako třetí v pořadí Boston. Minnesota udělala jedničku draftu z třiadvacetileté americké útočnice Taylor Heiseové, nejužitečnější hráčky loňského MS. Jako druhou si zvolilo Toronto kanadskou obránkyni Jocelyne Larocqueovou. Každý ze šesti klubů si v pátečním draftu vybere 15 hráček.

PWHL začne v lednu, hrát ji budou tři týmy z USA a tři z Kanady. Americké kluby z takzvané Original Six budou mít základny v Bostonu, Minneapolis-St. Paulu a New Yorku, kanadské budou sídlit v Montrealu, Torontu a Ottawě, ve které je hlavní trenérkou šéfka lavičky české reprezentace Carla MacLeodová.

První ročník potrvá do konce května nebo začátku června, přičemž se počítá s přestávkou na dubnové mistrovství světa.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články