Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Jedničkou letošního draftu NHL je Hall, vybral ho Edmonton

Los Angeles - Jedničkou letošního draftu hokejové NHL v Los Angeles se stal kanadský útočník Taylor Hall, kterého si vybral Edmonton. Jako druhý byl na řadě Boston, jehož volbou se stal další kanadský forvard Tyler Seguin. Třetí klub v pořadí, Florida, sáhl po dalším Kanaďanovi a zvolil si obránce Erika Gudbransona. Nejvýše draftovaným Evropanem se stal na páté pozici Švýcar Nino Niederreiter, jenž nově patří New Yorku Islanders.

Oilers si z první pozice vybrali osmnáctiletého Halla z Windsoru z juniorské OHL, přestože prvním hráčem pořadí hokejistů působících v Severní Americe podle Centrálního úřadu pro skauting i společnosti TSN byl právě Seguin. Naopak jako jedničku viděl Halla odborný týdeník The Hockey News. "Být jedničkou draftu je pro každého velké ocenění. Jsem opravdu šťastný," řekl Hall na podiu Staples Center v Los Angeles.

Osmnáctiletý Hall zářil v OHL i juniorské reprezentaci

Hall je kanonýr, který za tři sezony v OHL nasbíral ve 183 zápasech 280 bodů za 123 branek a 157 asistencí. V play-off přidal ve 44 duelech 76 bodů za 35 gólů a 41 přihrávek. Loni i letos se stal nejužitečnějším hráčem Memorial Cupu a podle odborníků by mohl být lépe připravený naskočit hned do NHL než Seguin. "Doufám, že se v nadcházející sezoně dostanu do týmu. Toto je jen první krok," doplnil Hall. "Hrál v nejlepších týmech a byl nejlepším hráčem. Dvakrát byl zvolen nejužitečnějším hráčem Memorial Cupu, hrál skvěle na mistrovství světa do dvaceti let a také ve svém týmu celou juniorskou kariéru. Nepotkal jsem více soutěživého hráče než tohoto mladého muže," vysvětlil generální manažer Oilers Steve Tambellini, proč si klub zvolil Halla.

Druhá pozice neubrala na radosti ani Seguinovi. "Splnil se mi sen, že jsem byl draftovaný v prvním kole. A jít do týmu, jako je Boston, to je prostě fantastické," rozplýval se útočník Plymouthu z OHL, když oblékl dres Bruins. Rovněž osmnáctiletý talent je tvůrcem hry a za dvě sezony v OHL zaznamenal ve 124 duelech 173 bodů za 69 gólů a 104 přihrávek. Ve 20 utkáních play-off přidal deset přesných zásahů a 16 přihrávek.

Čech už potřetí v prvním kole chyběl

Mezi prvními deseti hráči přišlo na řadu celkem sedm Kanaďanů a tři Evropané. Niederreiter se stal na páté pozici vůbec nejvýše draftovaným Švýcarem v historii. Před útočníkem Portlandu z WHL, který se v květnu představil i na mistrovství světa v Německu, byl nejvýše Michel Riesen, jehož si vybral v roce 1997 jako 14. v pořadí Edmonton. Jako osmého si vybrala Atlanta Rusa Alexandra Burmistrova a devátou pozici využila Minnesota na Fina Mikaela Granlunda. Český hráč stejně jako v minulých dvou letech v prvním kole chyběl.

Hlavní zprávy