Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Touchdown

Jednáme o možných náhradnících za Bělorusko, připustil Fasel. Debata o letošním MS pokračuje

Debata o tom, kdo bude pořádat letošní hokejový šampionát, pokračuje. Původní spolupořadatel Bělorusko čelí kritice kvůli současné politické situaci, prezident Mezinárodní hokejové federace (IIHF) René Fasel tak nyní připustil, že jedná s hokejovými svazy jiných států o možném převzetí běloruské části MS. O pořadatelích šampionátu, jejž má od 21. května do 6. června hostit Riga a Minsk, má rada IIHF rozhodnout ještě v lednu.

René Fasel
zdroj: ČTK autor: Pryček Vladimír

"Mluvíme se zástupci jiných federací, které by mohly organizovat mistrovství světa. Pokud padne rozhodnutí nejet do Minsku, tak okamžitě zahájíme diskuse o zemi, která by mohla Bělorusko nahradit. Ale ještě nic nebylo rozhodnuto," citovala Fasela agentura TASS.

V závěru minulého roku švýcarská média uvedla, že mezi kandidáty na převzetí běloruské části MS je i Česká republika. Zástupci Českého hokeje reagovali, že se na ně IIHF oficiálně neobrátila.

Poslechněte si podcast Hokej bez červené s Robertem Zárubou o běloruském MS:

Mezinárodní federace se ocitla pod tlakem veřejného mínění i lotyšských spolupořadatelů kvůli napjaté politické situaci v Bělorusku po kontroverzním srpnovém znovuzvolení prezidenta Alexandra Lukašenka, jež vyvolalo masové protesty. Panují také obavy ze zvládání koronavirové situace v zemi.

Fasel měl před měsícem odletět do Minsku jednat o osudu MS s Lukašenkem, ale měl pozitivní test na koronavirus a cestu musel na poslední chvíli zrušit.

O zorganizování části šampionátu se už v listopadu ucházelo Rusko, ale jeho prosincovým dvouletým vyloučením z vrcholných sportovních akcí za doping tato možnost padla.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články