Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Je to strašný, komentoval Červenka návštěvu na Slavii

Praha - Návrat do sestavy po jednozápasové pauze způsobené virózou oslavil slávistický útočník Roman Červenka vítěznou trefou z trestného střílení. Posila červenobílých při výluce v NHL si pochvalovala po výhře nad Karlovými Vary především zisk důležitých bodů. Slavia se radovala z vítězství teprve podruhé v sezoně, když předtím ve středu zdolala v roli hosta v jinak domácí O2 areně Kladno.

Roman Červenka se raduje z gólu
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal

Červenka se na výsledku 3:1 podílel trefou na 2:0 z trestného střílení. Na jeho exekuci se mohl připravit i díky oddechovému času, který si vybral kouč Vladimír Růžička. "Měl jsem toho plný zuby. Předtím tam byl sprint a ještě jsem měl trošku vyražený dech, takže jsem moc nemohl jet. Vláďa si vzal time, tak jsem se smál, že jsem to ještě neviděl před trestným střílením. Nakonec mi to pomohlo," řekl novinářům Červenka.

Slavii zařídil ve středu spolu s Vladimírem Sobotkou jedním gólem a dvěma asistencemi vítězství nad Kladnem (3:2), pak musel strávit prohru s Litvínovem v domácím duelu, který nedohrál. A v neděli v Brně chyběl. V pondělí už se Červenka zapojil do tréninku a věděl, že už bude hrát. "Těšil jsem se," přiznal.

Měl jsem virózu, ještě to nebylo úplně ono, ale necítil jsem se zase tak špatně," řekl Červenka. Spolupráce se Sobotkou a Jaroslavem Kallou podle něj klape, nicméně věří, že bude ještě lepší. "Jsou to dobří hráči. Nehráli jsme dneska nějak výborně. Je znát, že tady byla nějaká viróza. Vláďa se taky necítil nejlíp. Já musím potrénovat, aby to bylo lepší, ale dneska jsme chtěli tři body a ty máme," doplnil Červenka.

Atmosféra utkání však hráče vůbec netěšila. Po středečním představení Kladna před návštěvou 15 575 diváků už v pátek zavítalo do O2 areny 3 196 příznivců a dnes byl oficiální počet jen 2 682 fanoušků, přičemž tribuny se zdály být ještě prázdnější. "Je to strašný. Nepamatuji si, aby bylo tolik lidí. Člověk na to za ty dva tři roky zapomene, pro nás hráče je to hrozný, ale bohužel s tím nic neuděláme," okomentoval to Červenka.

Podle nové posily Calgary, která působila předešlé dvě sezony v ruském Omsku, je těžké v takové atmosféře hrát. "Musíme říct Džegrovi (Jaromíru Jágrovi), aby se přišel aspoň podívat," prohlásil v narážce na vyprodané haly na zápasy Kladna. "Nemusí být patnáct tisíc, ale když je šest sedm tisíc, tak je hokej jiný a hraje se líp. Člověk se do toho líp dostane. My se ale musíme vyhecovat sami, tady nám nikdo nepomůže. Musíme se soustředit na nás a sbírat body," uzavřel Červenka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy