Následuje
SP Švýcarsko

Jasný úkol Brna před odvetou: Dát gól

Praha – Hokejisté Komety Brno mají před sebou jednoznačný úkol ukončit neprůstřelnost Libora Kašíka a zdramatizovat finálovou sérii se Zlínem. Berani ovládli oba dosavadní souboje s Kometou o Masarykův pohár a úspěšně vykročili za druhým mistrovským titulem v klubové historii. Utkání sledujte živě od 18:40 na programu ČT sport a našem webu.

Utkání Zlín - Brno
zdroj: ČTK autor: Pavel Paprskář

Kometa získala již jedenáct titulů, ten poslední ale už v roce 1966. Tým kouče Vladimíra Kýhose se však více než historií momentálně zabývá problémy s produktivitou. Brňané nepřekonali Kašíka již ve třech zápasech za sebou, gól mu nedali ani v posledním vzájemném souboji v základní části. Ve finále na Kašíka vyslali již 69 střel, ani jedna však neskončila za jeho zády.

"Útočníci musí pracovat víc před bránou a prostě Kašíka překonat. Dvakrát nevstřelit branku ve finále není příjemné. Chybí nám potřebný důraz. Soupeř ale před svojí brankou hraje velmi dobře a zahušťuje tam prostor. Je tam však řada zákroků na hraně..., " řekl Kýhos, který nebyl po druhém duelu spokojený s výkonem hlavních rozhodčích Martina Fraňa a Vladimíra Pešiny. Kometa totiž inkasovala všechny tři branky v oslabení. V početní nevýhodě dostala zatím čtyři z osmi branek.

Před 3. finále Kometa Brno - Zlín

"Jejich hru v přesilovce máme rozebranou, ale v pátek jsme to sehráli špatně. Útočníci musí lépe pracovat před brankou. Když ale budeme hrát tak jako posledně, tak to soupeř nemůže vydržet," poukázal Kýhos na místy drtivou převahu Komety. V sestavě domácích bude chybět kanadský obránce Ryley Miller, který dostal od disciplinární komise pětizápasový trest za napadení Pavla Kubiše v předchozím utkání.

Zlín vyhrál v play-off už šest zápasů za sebou a hráči PSG věří, že uspějí i v bouřlivém prostředí vyprodané Kajot arény. "My jsme domácí zápasy zvládli, teď se s tím psychicky musí vyrovnat oni," řekl asistent trenéra Juraj Jurík. Berani se vedle spolehlivého Kašíka mohou opřít i o střelecky produktivní Ondřeje Veselého a Antonína Honejska, kteří mají na kontě v play-off osm a sedm branek. 

"Celá formace hraje dlouhodobě velmi dobře. Ondra i Petr Čajánek jsou zkušení hráči a Tonda Honejsek je momentálně tím rozdílovým hráčem. Ve finále se trefil už třikrát. Jejich forma graduje a doufáme, že jim to ještě nějakou dobu vydrží," uvedl trenér Rostislav Vlach.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy