Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS v orientačním běhu 2024

Jaškin se po roce za mořem vrací do KHL, podepsal s Petrohradem

Český reprezentační útočník Dmitrij Jaškin se po sezoně strávené v NHL vrací do Kontinentální hokejové ligy. Devětadvacetiletý rodák z Omsku podepsal roční smlouvu s Petrohradem, jenž získal jeho práva od Dynama Moskva.

Jaškin v minulém ročníku působil v Arizoně, kde chtěl oživit kariéru v NHL po předchozím dvouletém působení v Dynamu. Za Cyotes ale odehrál jen v úvodu 12 zápasů s bilancí jedné přihrávky a po listopadovém zranění kolena musel zbytek sezony vynechat. V květnu chtěl usilovat o místo v české reprezentaci pro mistrovství světa ve Finsku, od vedení Arizony ale nedostal souhlas.

Do zámoří se loni Jaškin vracel s pověstí hvězdy KHL. V roce 2020 byl jako první český hokejista vyhlášen nejužitečnějším hráčem základní části poté, co nastřílel 31 branek a připsal si 63 bodů. V sezoně 2020/21 se pak díky 38 gólům stal jako třetí český hráč nejlepším střelcem ligy.

Odchovanec pražské Slavie a syn bývalého vsetínského obránce Alexeje Jaškina před odchodem do Dynama působil v NHL v letech 2013 až 2019, kde odehrál více než 300 zápasů za St. Louis a Washington. Česko reprezentoval na Světovém poháru v roce 2016 a mistrovství světa 2018 a 2019.

Po obránci Liboru Šulákovi a útočníkovi Rudolfu Červeném je Jaškin třetím českým hokejistou, který se navzdory ruské invazi na Ukrajinu rozhodl vrátit do KHL, již většina zahraničních hráčů opustila. Šulák má platný kontrakt ve Vladivostoku, kde by měl podle tisku hrát i Červený, jehož příchod ale nebyl ještě oficiálně potvrzen. V Chabarovsku je smluvně vázán bek Michal Jordán.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články