Buly - debata expertů

Jaroslavl se díky Vašíčkovi ujala ve finále KHL vedení

Kazaň - Český útočník Josef Vašíček zařídil svým gólem třetí vítězství hokejistů Lokomotivu Jaroslavl ve finále Kontinentální ligy. Mužstvu, které dnes vyhrálo v pátém zápasu v Kazani 3:2, tak chybí jediné vítězství k zisku mistrovského titulu. Jaroslavl se ve finálové sérii ujala vedení i potřetí, Kazaň však zatím pokaždé dokázala vyrovnat. Šestý zápas se v Jaroslavli hraje v pátek, Lokomotiv se po něm může po šesti letech radovat z ligového prvenství.

Lokomotiv Jaroslavl
zdroj: Wikipedia

Do zápasu přitom lépe vstoupili domácí, ale Kudašov v úvodu druhé třetiny vyrovnal. Hostům pak vyšel i začátek třetího dějství: Michnov je poslal do vedení a na rychlou kazaňskou branku na 2:2 záhy odpověděl vítězným gólem Vašíček. Mistr světa z roku 2005 obešel v 47. minutě obránce a s přehledem překonal i finského brankáře Norrenu.