Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Jandač vyřešil absence pozvánkou Pláňka s Pavlíkem, k týmu se připojí Rittich z Calgary

Národní tým před mistrovstvím světa hlásí další posilu ze zámoří. Kouč Josef Jandač pozval do přípravy Davida Ritticha z Calgary. Pětadvacetiletý gólman se připojí k týmu už v úterý, ale do Carlson Hockey Games ještě nezasáhne. Naopak na třetí podnik Euro Hockey Tour v sezoně nově dorazí Martin Pláněk s Filipem Pavlíkem z Hradce Králové. Celkem je v nominaci 34 hokejistů.  

David Rittich
zdroj: AP autor: Fred Chartrand

V týmu pro turnaj jsou již i zámořské posily do útoku Dmitrij Jaškin ze St. Louis a Filip Zadina, který oblékal dres Halifaxu v juniorské QMJHL.

Z mužstva, které odehrálo poslední dvě utkání Euro Hockey Challenge ve Francii, chybí kvůli zlomenině prstu útočník David Kaše. Naopak vedle královéhradeckých a zámořských posil přibyli bek Adam Polášek a útočníci Roman Červenka, Roman Horák a Dominik Kubalík, kteří měli volno. Zdravotní důvody neumožňují v Pardubicích nastoupit zadákům Vojtěchu Mozíkovi s Ondřejem Vitáskem. K týmu se přidal i dříve nominovaný gólman Pavel Francouz, jehož trenéři nechali odpočinout po sezoně v Kontinentální lize.

"Avizovali jsme, že budeme držet větší počet hráčů s ohledem na větší počet přípravných utkání a dva turnaje, které jsou nyní před námi proti těžkým soupeřům. Chceme rozložit náročnost těch utkání do více hráčů. Trošičku nám dělají problém zranění u některých hráčů, ale zároveň sledujeme i vývoj v zámoří a ve finále extraligy, abychom tým případně doplnili," řekl Jandač v Pardubicích.

Nominováni jsou tři brankáři, 11 obránců a 20 útočníků, na soupisce pro turnaj je přitom možné mít pouze třicítku hráčů. "Z toho vyplývá, že čtyři hráči nám vypadnou, ale na zúženou nominaci je ještě brzy. Máme samozřejmě nějakou představu, ale bude záležet i na zdravotním stavu," uvedl kouč.

Je nám líto, video expirovalo.
K reprezentaci se připojil Chytil, čeká se příjezd Chlapíka a Zadiny

Právě zdravotní problémy některých členů nominace ho trápí čím dál víc. Zejména v případě Mozíka s Vitáskem. "Vitásek byl na vyšetření u fyzioterapeuta Pavla Koláře a ten jeho nález zabere 10 dní léčení, ale možná i více. Možná ho nebudeme moci vůbec využít. Minimálně tohoto turnaje se nezúčastní, možná ani příštího. U Mozíka je to podobné - léčí se, šance na návrat existuje, ale optimisté moc nejsme," připustil Jandač.

Polášek má stále problémy se zraněním ze zápasu se Švýcarskem v Příbrami. "Ten stav se výrazně zlepšil, ale uvidíme, zda to bude na nastoupení k zápasu. I proto jsme rozšířili obranné řady o Pláňka s Pavlíkem," doplnil Jandač.

Nijak příznivá není ani diagnóza u Davida Kašeho, jenž v každém ze zápasů ve Francii skóroval. "Deset minut před koncem posledního utkání dostal hokejkou přes prst a má tam něco zlomeného. Domluvili jsme se, že se bude připravovat. Příští týden půjde znovu na rentgen, případně bychom zkusili udělat nějakou dlahu. Buď to půjde, nebo ne. Docela nás to mrzí, protože vypadal velmi dobře a měl by velké šance jet na MS," řekl Jandač.

Potíže se zápěstím má zkušený Michal Řepík. "Zranění se nám bohužel kupí, ale v jeho případě by snad nemělo jít o nic vážného," uvedl trenér.

S týmem už jsou Jaškin a Filip Chytil z New York Rangers, zatím se čeká na Filipa Chlapíka, jehož se Zadinou zdržela sněhová bouře v Torontu. Zadina přesto dorazil již dnes. "Když ukážeme, co umíme, můžeme týmu dát dravost. Všichni my mladí umíme dávat góly, dokážeme se prosadit jeden na jednoho, což je v současném hokeji důležité," prohlásil Zadina.

V pátek dorazí Martin Frk z Detroitu, který je i mezi nominovanými na turnaj. "Uvidíme, jestli o víkendu zasáhne do nějakého utkání, to ještě nedokážu v tuto chvíli říct," podotkl Jandač. Další ofenzivní posily Radka Faksy z Dallasu se budou s jistotou týkat až Švédské hry příští týden.

Šanci ukázat se na Švédských hrách dostane i pětadvacetiletý Rittich, jenž byl v nominaci již v prosinci 2015 před turnajem Channel One Cup, ale na reprezentační debut zatím čeká. I když zámořskou sezonu, jež pro Flames skončila se základní částí, dokončoval na farmě ve Stocktonu, dlouho patřil do prvního týmu Calgary a zasáhl do 21 utkání NHL.

"Připojí se v úterý večer, do Carlson Hockey Games nezasáhne, ale počítáme s tím, že dostane prostor příští týden na Švédských hrách," uvedl Jandač. Na domácí turnaj se zatím prodalo zhruba 60 procent vstupenek, zbývající lístky jsou stále k dispozici.

Tým dnes trénoval v tomto složení: Pyrochta, Jordán, Pláněk, D. Sklenička, F. Pavlík, T. Pavelka, J. Galvas, Moravčík, Klok, Polášek, Hrbas, Vitásek - Nestrašil, Horák, D. Kubalík - F. Zadina, Chytil, Jaškin - M. Kaut, Tomášek, Červenka - D. Šťastný, A. Musil, Birner - Orsava, R. Hanzl, M. Stránský - Řepík, Kousal, Ordoš.

Nominace českých hokejistů na Carlson Hockey Games:

Brankáři: Patrik Bartošák (Vítkovice), Dominik Furch (Omsk/KHL), Pavel Francouz (Čeljabinsk/KHL).

Obránci: Marek Hrbas, Lukáš Klok (oba Vítkovice), Michal Moravčík, David Sklenička (oba Plzeň), Martin Pláněk, Filip Pavlík (oba Hradec Králové), Jakub Galvas (Olomouc), Tomáš Pavelka (Sparta Praha), Filip Pyrochta (Liberec), Michal Jordán (Chabarovsk/KHL), Adam Polášek (Soči/KHL).

Útočníci: Martin Kaut, David Tomášek (oba Pardubice), Michal Birner, Roman Červenka (oba Fribourg-Gottéron/Švýc.), Andrej Nestrašil, Robin Hanzl (oba Nižněkamsk/KHL), Jan Ordoš (Liberec), Jakub Orsava (Mladá Boleslav), Michal Řepík (Sparta Praha), David Šťastný (Zlín), Martin Frk (Detroit/NHL), Roman Horák (Podolsk/KHL), Filip Chlapík (Ottawa/NHL), Filip Chytil (NY Rangers/NHL), Dmitrij Jaškin (St. Louis/NHL), Robert Kousal (Davos/Švýc.), Dominik Kubalík (Ambri-Piotta/Švýc.), Adam Musil (San Antonio/AHL), Matěj Stránský (Čerepovec/KHL), Filip Zadina (Halifax/QMJHL).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy