ESA logistika Tatran Střešovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Jágrovy asistence na výhru nestačily, Hanzal se poprvé trefil za Minnesotu

New York - Ani dvě asistence Jaromíra Jágra nepomohly Floridě k vítězství v důležitém souboji o play-off s Carolinou. Panthers doma třikrát vedli, po porážce 3:4 ale na poslední postupovou pozici ve Východní konferenci ztrácí dál osm bodů. Radim Vrbata vstřelil vítězný gól Arizony na ledě Tampy Bay 5:3 a stal se nejlepším hráčem zápasu. Martin Hanzal poprvé skóroval v dresu Minnesoty, která porazila doma San Jose 3:2. Vítězstvím 3:1 v Buffalu si jako čtvrtý tým zajistil účast v bojích o Stanley Cup obhájce trofeje Pittsburgh.

Jaromír Jágr slaví gól se spoluhráči
zdroj: AP autor: Wilfredo Lee

Po asistencích Jágra vedla Florida 1:0 a 3:2. Český útočník si oba body připsal za přihrávku na modrou čáru Jasonu Demersovi.

V prvním případě střelu obránce tečoval ve druhé minutě Aleksander Barkov a ve druhé gólové situaci se prosadil v úvodu prostřední třetiny z dorážky Keith Yandle.

Za 27 sekund později ale vyrovnal Jeff Skinner, který necelé čtyři minuty před koncem další trefou rozhodl o výhře Caroliny.

"Už ani nevím, kolikrát jsme prohráli gólem z posledních pěti minut. Vedeme téměř v každém utkání v posledních dvou měsících a stejně dokážeme prohrát. Je to neuvěřitelné," štvalo Barkova.

Vyřazovací část se vzdaluje i Philadelphii, tým s trojicí českých hráčů má po porážce 2:3 ve Winnipegu manko sedmi bodů.

Radim Vrbata se raduje z gólu se spoluhráči
zdroj: AP autor: Chris O\'Meara

Arizona vstupovala do závěrečné třetiny za nepříznivého stavu 2:3, na čemž se jednou přihrávkou podílel i Ondřej Palát.

Frýdecko-místecký rodák vymyslel druhý gól Tampy Bay, když pěknou přihrávkou z mezikruží našel volného Nikitu Kučerova, který střelou od odkryté branky vyrovnal.

Poslední třetina ale patřila Coyotes a třemi góly otočili zápas. Rozdílovou trefu obstaral ve 47. minutě tvrdou ranou Vrbata.

"V situaci, v jaké jsme, chceme našim soupeřům ztížit cestu do play-off. A to se nám podařilo, i když jsme ještě po dvou třetinách prohrávali. Zapnuli jsme, v závěru ubránili nějaké oslabení a máme dva body," řekl Vrbata.

Arizona je sice druhým nejhorším týmem soutěže, ale ve třetí třetině to vypadalo, jako by bojovala o účast v play-off, a ne Tampa Bay. Lightning zůstali čtyři body za postupovou osmičkou, doma prohráli tři utkání po sobě a pokaždé v nich inkasovali pětkrát.

"Je to frustrující. Pokud nezačneme lépe bránit, nebudeme vyhrávat. Předtím jsme měli sérii 15, 17 zápasů, které jsme vyhrávali 2:1. Tak to dnes v hokeji chodí, vítězit 6:5 není snadné. S tímhle přístupem se daleko nedostaneme," prohlásil kouč Tampy Bay Jon Cooper.

Martin Hanzal v dresu Minnesoty
zdroj: ČTK/AP/ autor: Jim Mone

Hanzal přišel do Minnesoty před uzávěrkou přestupů jako nejlepší střelec Arizony a trvalo mu deset utkání, než dal v novém působišti první gól. Český útočník vrátil týmu vedení po 33 sekundách od vyrovnání San Jose na 1:1.

Hanzal nahazoval z netypického místa ze strany branky puk do předbrankového prostoru a gólman Martin Jones si ho zády srazil do sítě. Vzápětí zvýšil Charlie Coyle a San Jose už jenom snížilo na konečných 3:2.

Minnesota přerušila sérii pěti proher. "Tohle vítězství je pro nás nesmírně důležité. Potřebovali jsme ho. Zvedne nám sebevědomí," podotkl Hanzal.

Hokejistům Bostonu nepomohl gól Davida Krejčího a na vlastním ledě podlehli Ottawě 2:3. Český útočník vyrovnal v úvodní třetině v přesilovce na 1:1 tvrdou střelou od modré čáry.

Do statistik se zapsal i Pavel Zacha, který přispěl přihrávkou k výhře New Jersey 3:2 v prodloužení nad New York Rangers.

Výsledky úterních zápasů NHL:

Boston - Ottawa 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 9. Krejčí, 41. Krug - 22. a 45. Turris, 5. Pyatt. Střely na branku: 36:22. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Anderson, 2. Turris (oba Ottawa), 3. Krug (Boston).

Buffalo - Pittsburgh 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky: 43. Reinhart - 20. Crosby, 55. Bonino, 57. Sheary. Střely na branku: 30:34. Diváci: 18 313. Hvězdy zápasu: 1. Sheary, 2. Crosby, 3. Bonino (všichni Pittsburgh).

New Jersey - NY Rangers 3:2 v prodloužení (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 36. Quenneville (Zacha), 39. Hall, 65. Blandisi - 37. Lindberg, 42. Nash. Střely na branku: 29:40. Diváci: 16 514. Hvězdy zápasu: 1. Blandisi, 2. Schneider, 3. Quenneville (všichni New Jersey).

Washington - Calgary 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 7. Kuzněcov, 36. Oshie, 40. Shattenkirk, 58. Ovečkin - 11. Monahan, 56. Brouwer. Střely na branku: 40:31. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Bäckström, 3. Oshie (všichni Washington).

Montreal - Detroit 1:2 v prodloužení (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 58. Lehkonen - 1. Abdelkader, 65. Mantha. Střely na branku: 36:36. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Howard (Detroit), 2. Montoya (Montreal), 3. Mantha (Detroit).

Tampa Bay - Arizona 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)
Branky: 10. Hedman, 32. Kučerov (Palát), 39. Naměstnikov - 5. Fischer, 31. Dvorak, 45. Ekman-Larsson, 47. Vrbata, 59. Murphy. Střely na branku: 39:35. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Vrbata, 2. Ekman-Larsson (oba Arizona), 3. Kučerov (Tampa Bay).

Florida - Carolina 3:4 (2:2, 1:1, 0:1)
Branky: 2. Barkov (Jágr), 12. Smith, 22. Yandle (Jágr) - 22. a 57. Skinner, 6. Teräväinen, 15. Aho. Střely na branku: 36:25. Diváci: 10 793. Hvězdy zápasu: 1. Skinner (Carolina), 2. Demers, 3. Jágr (oba Florida).

Winnipeg - Philadelphia 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky: 28. Perreault, 48. Wheeler, 54. Scheifele - 25. Weal, 60. Read. Střely na branku: 33:26. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler, 2. Scheifele, 3. Hutchinson (všichni Winnipeg).

Minnesota - San Jose 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Branky: 11. Dumba, 39. Hanzal, 39. Coyle - 38. Schlemko, 39. Marleau. Střely na branku: 27:23. Diváci: 19 104. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. Coyle, 3. Hanzal (všichni Minnesota).

Chicago - Vancouver 4:5 v prodloužení (0:1, 1:2, 3:1 - 0:1)
Branky: 24. a 59. Hartman, 46. Hossa, 49. Pánik - 22. a 43. Sutter, 19. H. Sedin, 28. Boucher, 63. D. Sedin. Střely na branku: 44:15. Diváci: 21 607. Hvězdy zápasu: 1. Sutter, 2. D. Sedin (oba Vancouver), 3. Hartman (Chicago).

Colorado - St. Louis 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)
Branky: 6. Mitchell, 55. Barberio - 37. a 60. Berglund, 46. Pääjärvi, 49. Schwartz. Střely na branku: 28:29. Diváci: 11 687. Hvězdy zápasu: 1. Schwartz (St. Louis), 2. Mitchell (Colorado), 3. Sanford (St. Louis).