Buly - debata expertů

Jágr stále jen na střídačce. Kladno bez něj podlehlo Jihlavě

Kladenští hokejisté stále bez Jaromíra Jágra podlehli v 5. kole Jihlavě 2:3 po samostatných nájezdech. Rytíři nastoupili v dobových replikách dresů připomínajících 60 let od prvního z celkem šesti mitrovských titulů klubu. Jágr sledoval utkání opět jen ze střídačky a po zranění zadního stehenního svalu na první soutěžní start stále čeká.

Jaromír Jágr v dresu Kladna
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

Na první start druhého nejproduktivnějšího hráče historie NHL od zranění v přípravě s Litoměřicemi z 23. srpna si musí fanoušci počkat minimálně do sobotního duelu na Slavii. Rytíři bez Jágra prohráli teprve druhý z pěti zápasů.

Do vedení se dostala ve 12. minutě Dukla po úniku Lukáše Anděla. Jihlavský kapitán pak v čase 18:58 neproměnil trestné střílení a 39 sekund před první pauzou naopak vyrovnal Adam Kubík. V polovině druhé části otočil stav ve prospěch domácích v přesilovce Štěpán Bláha, ale ve 49. minutě vynutil rovněž v početní výhodě prodloužení Vlastimil Dostálek.

Nakonec v souboji tradičních klubů dvanáctinásobný šampion uspěl a obrat dokonce vítěznou trefou v nájezdech zařídil exkladenský Matěj Pekr.

Sestřih a ohlasy utkání Kladno - Jihlava

Pro kladenského obránce Jiřího Říhu byl duel neobyčejný nejen kvůli retrodresům, ale i proto, že v Jihlavě strávil podařenou sezonu 2016/17 a výrazně jí pomohl k postupu do extraligy. "Strašně jsem se na ten zápas těšil. Věděli jsme, že přijede jeden z nejkvalitnějších soupeřů v první lize. V těch historických dresech bez reklam je to vždycky zvláštní a musí se to divákům líbit," řekl Říha.

Kladenští fanoušci se museli smířit se ziskem pouhého bodu i Jágrovou absencí na ledě. "Je to na Jardovi, až se bude cítit stoprocentně, tak nám určitě pomůže," dodal Říha.

Až v pátém souboji našel přemožitele nováček z Poruby. Ostravský celek nestačil na Třebíč 1:2 v prodloužení. Obě branky Horácké Slavie vsítil útočník Lukáš Nedvídek. Poruba i přes prohru zůstala v čele tabulky.

Povedený vstup do sezony potvrdili hokejisté Havířova, kteří porazili Benátky nad Jizerou 3:1 a díky čtvrtému vítězství z pěti utkání se posunuli na třetí pozici. Rozdílovou trefu zařídil ve 14. minutě obránce Patrik Luža v oslabení.

V hanáckém derby uspěl Přerov na ledě Prostějova 4:1 a připsal si třetí vítězství ve čtvrtém zápase sezony. Hattrickem k němu přispěl jednačtyřicetiletý forvard Milan Procházka. U všech tref mu asistoval Roman Pšurný. Dvě nahrávky přidal osmnáctiletý útočník Karel Plášek mladší.

Slavia po obratu zdolala Kadaň 6:4 a díky prvnímu triumfu, na nějž potřebovala čtyři zápasy, se odpoutala z poslední 15. pozice, která naopak připadla Trhačům. Domácí vedli po úvodním dějství 3:1, ale Pražané v prostřední části srovnali a v závěrečné třetině odskočili Kadani o dvě branky.

Trhači vstřelili kontaktní gól, ale útočník Jiří Doležal pojistil výhru hostů. Kadani nepomohly ani čtyři body (1+3) centra Jaroslava Kůse a tři body (2+1) dalšího útočníka Lukáše Klímy. Na straně Slavie zaznamenal tři body (1+2) forvard David Matějka, dvě branky přidal útočník Jan Veselý.

Litoměřice třemi přesilovkovými zásahy v řadě obrátily proti Frýdku-Místku v závěrečné desetiminutovce třetí třetiny skóre z 1:3 na konečných 4:3. Stadion se i ve druhém domácím duelu radoval z plného bodového zisku. Dvěma góly se o něj postaral devatenáctiletý forvard Oscar Flynn a třemi nahrávkami finský útočník Markus Korkiakoski.

Výsledky 5. kola první hokejové první ligy:

Třebíč - Poruba 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0) Branky: 34. a 62. Nedvídek - 30. Tomi. Rozhodčí: Kopeček, Barek - Zídek, Měkýš. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 1028.

Prostějov - Přerov 1:4 (0:2, 1:2, 0:0) Branky: 31. Račuk - 4., 14. a 38. Milan Procházka, 22. T. Sýkora. Rozhodčí: Doležal, Dědek - Rožánek, Gančarčík. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:2. Diváci: 2815.

Havířov - Benátky nad Jizerou 3:1 (2:0, 0:1, 1:0) Branky: 2. Gřeš, 14. Luža, 43. L. Bednář - 32. Maier. Rozhodčí: Přikryl, Fiala - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 6:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1125.

Kadaň - Slavia Praha 4:6 (3:1, 0:2, 1:3) Branky: 8. a 10. Klíma, 3. Kůs, 55. Řehoř - 22. a 44. J. Veselý, 6. J. Novák, 31. Matějka, 46. Tejral, 58. J. Doležal. Rozhodčí: Kostourek, Vokřál - Beneš, Štofa. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. Diváci: 390.

Litoměřice - Frýdek-Místek 4:3 (0:1, 1:2, 3:0) Branky: 31. a 51. Flynn, 56. Voženílek, 60. M. Kadlec - 4. Kofroň, 28. Klimša, 33. Bartko. Rozhodčí: Souček, Grech - Bosák, Kotlík. Vyloučení: 5:9. Využití: 3:2. Diváci: 838.

Rytíři Kladno - Jihlava 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0) Branky: 20. Kubík, 30. Bláha - 12. Anděl, 49. Dostálek, rozhodující sam. nájezd Pekr. Rozhodčí: Luczków, Veselý - Maštalíř, Doležal. Vyloučení: 13:11. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2557.