Následuje
MS 2020 Itálie

Jágr se v prosinci představí i v Praze, potvrdil Růžička

Praha - Trenér české hokejové reprezentace Vladimír Růžička oficiálně potvrdil, že hvězdný útočník Jaromír Jágr se představí v dresu národního týmu na blížícím se turnaji Channel One Cup. Sedmatřicetiletá opora ruského Omsku by měla nastoupit ve všech třech zápasech. Jágr tak bude hrát i v zahajovacím duelu třetího dílu seriálu Euro Hockey Tour 17. prosince v Praze proti Finsku. Růžička zároveň prozradil, že se do týmu poprvé od mistrovství světa vrací i centr Petr Čajánek, jenž by měl opět nastupovat ve formaci s Jágrem.

Jágr již před dvěma týdny v rozhovoru pro deník Sovětskij Sport uvedl, že by se rád v reprezentaci objevil ještě před olympijskými hrami ve Vancouveru. "Nevím, jak to dopadne, ale chtěl bych za národní tým před olympiádou hrát. Musím se ale dostat do formy. Teď na tom moc dobře nejsem. Ztratil jsem hodně času a potřebuju trénovat," řekl Jágr, jenž měl začátkem listopadu zdravotní problémy a chyběl ve čtyřech zápasech Omsku. 

V poslední době se mu ale opět začalo v Kontinentální lize dařit a také díky němu Omsk čtyřikrát za sebou vyhrál. Už dvanáctkrát po sobě Avangard bodoval a v tabulce Východní konference je třetí. V hodnocení celé ligy mu patří čtvrté místo.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy