Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
O pohár prezidenta ČTS

Jágr: Podobná exhibice by se mohla konat v květnu během MS

Jihlava – Když při představování vyjel na led, od diváků na jihlavském stadionu sklidil ohromné ovace. A během utkání se jim za to Jaromír Jágr hrající v dresu naganských vítězů odměnil několika technickými finesami a gólem. Na dvaačtyřicetiletém útočníkovi New Jersey bylo znát, že si zápas užívá, což i sám přiznal. Zároveň prozradil, že by se podobná exhibice mohla uskutečnit během pražského mistrovství světa.

Jaromír Jágr
zdroj: ČTK autor: Pavlíček Luboš

"Nesmíme zapomenout, že spousta hráčů už skončila s aktivní činností a ti ostatní jsou těsně před jejím koncem. I tak to byl skvělý zážitek nejen pro fanoušky, ale i pro nás hokejisty. Bylo to po dlouhé době, co jsme se tak sešli na ledě a doufám, že to nebylo naposledy," řekl Jágr.

Podle něj by byla podobná exhibice důstojná příští rok v květnu při domácím mistrovství světa v Praze. "Všechno záleží na tom, jak se k tomu postaví svaz. Myslím, že hráči by nebyli proti. Hala pro sedmnáct tisíc lidí by se určitě vyprodala na rozloučení se zlatou generací. Myslím, že se tam dají najít jeden dva dny, kdy je úplné volno, a nějak to tam vmísit," myslí si Jágr, přestože by tam sám mohl v případné dlouhé cestě New Jersey v play-off chybět.

Páteční i sobotní program, který vyvrcholil exhibicí, si užil. "Už jen to setkání s hráči. Je pravda, že se někteří stýkáme, protože to máme blíž. S jinými zase tak často ne. Je to oživení. Historky, dobrá nálada včera i v sobotu, během těch dvou dnů jsme zažili spoustu legrace, to je to nejdůležitější," podotkl Jágr.

Pocta Ivanu Hlinkovi se podle něj povedla. "Ivan Hlinka je člověk, který je spojován se zlatou generací. Dělá se to nejen pro nás, abychom se dali nějakým způsobem znovu dohromady, ale hlavně pro fanoušky. Aby si připomněli historii našeho hokeje a to, že odchází jedna generace, která za to opravdu stála," prohlásil olympijský vítěz z Nagana, dvojnásobný mistr světa a dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru.

Nijak ho nepřekvapilo, že se gólman Dominik Hašek i po tříleté pauze v brance předvedl v kvalitním světle. "Abych řekl pravdu, tak mě Hašan na ledě nikdy nepřekvapí. Chtěl jsme mu to vrátit s tou kritikou, ale nemůžu. Zachytal výborně," smál se Jágr v narážce na to, že se Hašek v médiích ozval proti jeho výrokům na adresu kritiků po mistrovství světa v Minsku.

Jágr ocenil i další gólmany a především Milana Hniličku, který zůstával dlouho neprůstřelný a nakonec za půlku zápasu v dresu Zlatého hattricku inkasoval jen jednou. "Všichni chytali výborně, i když to dlouho neměli na sobě. Je pravda, že Hnilda si byl se mnou jednou zatrénovat na nočním tréninku, tam byl děravý, to bylo hrozné. Dneska nevím, co se tam stalo. Chytal famózně," podotkl Jágr.

Po vystoupení v Minsku prohlásil, že už v reprezentaci hrát nebude. Přes vlnu podpory fanoušků, kteří jej chtějí ještě v národním týmu vidět, zatím žádnou změnu postoje nevyhlašuje. Exhibice v Jihlavě to nijak nezměnila. "Pro mě jsou reprezentace a exhibiční utkání dvě rozdílné věci. Jestli si to lidi užívají, nebo by mě rádi viděli, je jedna věc, ale rozhodující jsou výkony. Hlavně na mistrovství světa. Tam by měli jezdit hráči, kteří na to výkonnostně mají nejvíc, a ne kvůli tomu, že mají dobré jméno," dodal Jágr.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy