Následuje
SP Rakousko

Jágr o startu NHL v nedohlednu: Nejhorší je nejistota

Praha - Krach jednání o nové kolektivní smlouvě mezi majiteli klubů NHL a hráči zaskočil i některé české hokejisty, kteří během výluky působí v extralize. Jiní měli naopak náznaky, že dohoda není zdaleka hotová. Podle Jaromíra Jágra je na celé situaci nejhorší nejistota. "Nevíte, jakým způsobem se máte připravovat," řekla největší česká hvězda.

Jaromír Jágr
zdroj: isifa: Lidové noviny autor: František Vlček

"Jestli brzy poletíte, nebo tady zůstanete. Zda balit, nebo nebalit. To je pro mě momentálně to nejhorší. Jakmile se podepíše dohoda, do tří dnů musíte být na místě. To není jednoduché," řekl Jágr, který je navíc majitelem Kladna a stará se i o chod klubu. "Kdybych byl jen hráč, je to v pohodě. Mám kolem toho spoustu dalších věcí a běhání," uvedl nejproduktivnější Evropan v historii NHL.

Obránce St. Louis Roman Polák, který hraje za Vítkovice, se už radoval, že je vše na dobré cestě. Jednání pak ale opět krachla. "Ze začátku to vypadalo super. Agent mi ještě v noci ze čtvrtka na pátek posílal smsky, že by se mohli domluvit. Deset minut potom bohužel dostal náš zástupce zprávu, že odjíždí, že se nedomluvili a že si nedomluvili ani další termín. Nevím, co se stalo a proč se to stalo. Myslel jsem si, že už to je hodně blízko."

Roman Polák v dresu St. Louis
zdroj: AP autor: Jeff Roberson

Chomutovský útočník Michael Frolík naopak přiznal, že věděl, že obě strany ještě nevyřešily dva důležité body smlouvy. I on měl informace od svého zámořského agenta. "Psal mi, že jsou tam dva velké problémy, které se musí vyřešit, a zase to nedopadlo. Už mě to ani nepřekvapuje, je to pořád stejné. Jsou tam pozitivní dny a pak se to otočí. Je to škoda," uvedl hráč Chicaga.

Spornými body byly podle všeho pětileté omezení délky smluv, které požadují majitelé klubů, a dorovnání hráčských platů postižených snížením podílu hokejistů na příjmech NHL z 57 na 50 procent.

Michael Frolík
zdroj: čtk autor: Libor Zavoral

"Myslím si, že by se to mohlo vyřešit. Mohlo by to dopadnout a ještě se to rozjet. Záleží, jestli a kdy se spolu budou bavit, jestli počkají po Vánocích. Ale začátkem ledna se to musí rozjet, jinak už pak, myslím, zruší celý ročník," řekl Polák. V rychlou dohodu doufá i Frolík. "Jsme natěšení, že už to začne. Bavíme se o tom s klukama a pak se to obrátí. Nedá se s tím nic dělat," řekl.

Útočník Martin Hanzal se na začátku výluky účastnil telekonference hráčů, teď se spíše věnuje zápasům Českých Budějovic. "Nechtěl bych se v tom příliš šťourat. Teď se budeme připravovat na sobotní nebo nedělní mítink. Naděje, že NHL začne, je asi stejná jako na začátku výluky. Ale všechno se může otočit během týdne," uvedl Hanzal, který ve Phoenixu zastává funkci asistenta kapitána.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy