Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Můj fotbal

Jágr o šancích Jersey na play-off: Stále máme čas a já věřím na zázraky

Newark (USA) – Pouze tři týmy jsou na tom v NHL hůře než New Jersey. Ďáblové mají po téměř polovině základní části ztrátu 11 bodů na play-off a jejich výkony ve spojitosti s přeplněnou marodkou příliš nadějí na zlepšení fanouškům nedávají. Hlavní hvězda týmu Jaromír Jágr se však nevzdává a věří, že jeho tým se může stále zvednout. 

Jaromír Jágr
zdroj: ČTK/ZUMA/ autor: Kostas Lymperopoulos

"Do konce chybí strašně moc zápasů, stát se může ledacos. Pořád věřím na zázraky. Stávají se," řekla česká legenda zámořským novinářům.

Nejbližší budoucnost přitom moc slibně nevypadá. Devils se v dalším kole postaví Pittsburghu, jenž je naopak podle zisku bodů třetím nejlepším týmem ligy. New Jersey schází řada hráčů, včetně Patrika Eliáše (příušnice) a Martina Havláta (viróza). Epidemie příušnic se v kabině New Jersey rozmohla možná nejvíc z celé NHL, s podezřením na ně ulehl v neděli jako pátý hráč ze soupisky švédský útočník Jacob Josefson. Zdravotní potíže týmu jsou tak velké, že na tréninku před zápasem s Pittsburghem musel obránce Seth Helgeson zaskakovat ve čtvrtém útoku.

Jágr se pod novými trenéry připravoval ve trojici se Scottem Gomezem a Adamem Henriquem. Třebaže před Vánoci prohlásil, že vyměnit trenéra Petera de Boera by byla největší chyba, kterou může vedení udělat, nyní naznačil, na co odvolaný kouč možná doplatil. Na styl hokeje, s nímž chtěl DeBoer uspět, podle něj nebyl tým úplně stavěný.

"Je to těžké. Pro systém, kterým jsme hráli, musíte mít velmi, velmi dobrou fyzičku. Neměli jsme ale moc tréninků, takže se nám zranila spousta hráčů. Potřebovali jsme víc trénovat, jenže to bylo v nahuštěném programu nemožné," posteskl si.

Podle něj se DeBoer také bál zariskovat a přidat hráčům i za cenu toho, že by mohli být unaveni v zápasech. "Myslím, že se z toho poučí. Navíc jak se může hráč unavit, když v zápase nastoupí na 10 minut?" uvedl Jágr. Bývalého trenéra však nechtěl ani náznakem vinit z toho, v jaké situaci se tým ocitl. "Za to můžeme my, hráči. Můžete vyměnit trenéra, ale pokud se neprobereme, nic se nestane," dodal.

Podotkl, že jedním z prvních "na ráně" je on sám. "Kdybych měl na kontě 20 gólů místo pěti, byla by situace jiná. Ale nemám je. Za většinu toho, co se tu stalo, můžou hráči. To si musíme čestně přiznat," zdůraznil dvaačtyřicetiletý útočník, jenž je s 20 body nejproduktivnějším hráčem týmu.

Ani s novými trenéry Adamem Oatesem a Scottem Stevensem nezmizela otázka, zda mají Devils dostatek šikovných hráčů na to, aby se zbavili trápení v koncovce. Nejlepší střelci týmu v čele s Iljou Kovalčukem kádr v minulých letech opustili. "Oatsie a Scotty jsou bývalé hvězdy. Vědí, co měli jako hráči rádi, a co ne. Peter (DeBoer) byl jiný, nikdy hokej nehrál na vysoké úrovni. Ale hru studoval," porovnal Jágr.

Dobrá nálada a optimismus jej navzdory neutěšené situaci neopustily. "Ten odstup máme velký, ale ne zas tolik. A jestli se nám jej povede dohnat? I když vidím do budoucnosti, nic z ní neprozradím. Počkejte si," prohlásil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy