Následuje
Branky, body, vteřiny

Jágr: Návrat do NHL znamená konec v reprezentaci

Kladno – Šance, že se hokejový útočník Jaromír Jágr ještě někdy objeví v reprezentačním dresu, je minimální. Devětatřicetiletá hvězda se v létě rozhodla vrátit do NHL, kde bude oblékat dres Philadelphie. Samotný Jágr nepředpokládá, že ještě dres národního týmu někdy oblékne. Oficiálně však konec reprezentační kariéry neoznámil. "Doufám, že se nám bude s Philadeplhií dařit, dostaneme se daleko v play-off, a to by znamenalo, že na mistrovství světa jet nemůžu. Na to, že se dařit nebude, nechci myslet. Chci myslet pozitivně. Takže to znamená konec v reprezentaci," řekl. "Jedině, kdybych se za rok vrátil. To si ale myslím, že už na to mít nebudu," dodal.

Olympijský vítěz z Nagana a dvojnásobný mistr světa, který nechyběl na posledních třech světových šampionátech, navíc v minulosti několikrát uvedl, že nechce v sezoně střídat užší zámořská a širší evropská kluziště. A to stále platí. "Je to daleko náročnější, což jsem několikrát zjistil i v letech, kdy jsem byl jeden z nejlepších hokejistů. Kdykoliv jsem se vrátil z malého hřiště a šel hrát na mistrovství světa, tak to nebylo ono. Je to obrovský rozdíl," podotkl Jágr.

Na konec kariéry ale útočník, který v únoru oslaví 40. narozeniny, nemyslí. "Já se cítím pořád stejně. Je to trochu jiné než před lety, ale člověk si to nepřipouští. Musím myslet pozitivně. Kdybych o tom přemýšlel, nebylo by to o moc lepší," pousmál se Jágr.

Jágrovi skončila dovolená

Pro Jágra skončila dvouměsíční dovolená a začala příprava na nadcházející sezonu. Devětatřicetiletý hráč se v úterý večer vrátil z dovolené v USA a Mexiku a dnes poprvé vyjel na led s extraligovým Kladnem, jehož se stal v létě majitelem.

Jágr přijel na kladenský stadion přesně v deset hodin a po chvilce se objevil na ledě, i když bez výstroje. Jak je jeho častým zvykem, bruslil jen v teplákové soupravě, s hokejkou, rukavicemi a přilbou. "Musím na sobě začít pracovat. Měl jsem dva měsíce volno," řekl Jágr poté, co absolvoval tréninkovou jednotku s oběma částmi kádru. Zatímco na začátku jen sám bruslil a střílel, s druhou skupinou, ve které byl například i útočník Montrealu Tomáš Plekanec, se už zapojil i do herních cvičení.

Do Philadelphie se sice chystá až v první polovině září krátce před začátkem kempu, v přípravě však nechce nic ošidit. "Mám ještě dost času, abych se dostal do pořádné formy. Musím přijet připravený. Ne jako dříve, kdy jsem se v kempu do toho teprve dostával. To si teď nemůžu dovolit," řekl dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru, který se do NHL vrací po třech sezonách strávených v Omsku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy