Jágr dvakrát přesně přihrál, Kladno přehrálo Sokolov a dál vede 1. ligu

Hokejisté Kladna zdolali v 32. kole první ligy i díky dvěma asistencím Jaromíra Jágra doma Sokolov 5:2 a drží si stále v čele soutěže jednobodový náskok před Přerovem. Přerov porazil poslední Kadaň 3:1 a připsal si už osmou výhru za sebou. I přes porážku v Litoměřicích 3:4 postoupil do předkola play-off jedenáctý Prostějov.

Hokejisté Kladna
zdroj: rytirikladno.cz autor: Roman Mareš

Kladno otevřelo skóre v 11. minutě, kdy se prosadil po Jágrově přihrávce Ondřej Machala. Ještě v první třetině zvýšil Matyáš Filip, ale mezi 28. a 33. minutou vyrovnal dvěma góly v přesilových hrách Tomáš Vracovský. Za 98 sekund se radovali domácí po brance Nicolase Hlavy a 37 vteřin před druhou pauzou jim vrátil dvoubrankový náskok v početní výhodě Adam Kubík.

Výsledek dovršil v 52. minutě Machala opět po Jágrově asistenci. Devětačtyřicetiletý majitel Rytířů bodoval ve čtvrtém z uplynulých pěti duelů a nasbíral v nich devět bodů za gól a osm přihrávek.

Jágrovu týmu stačí bez ohledu na ostatní výsledky v sobotu v Šumperku a v pondělí doma s Vrchlabím získat k trimfu v dlouhodobé části tři body. Přerov už hraje jen v sobotu v Sokolově.

Přerov s Kadaní, která posedmé za sebou nebodovala, od 14. minuty prohrával po brance Jakuba Veselého. Až v čase 37:39 vyrovnal Jan Süss, který po 57 vteřinách třetí třetiny také otočil stav. Výsledek dovršil 21 sekund před koncem při power-play Trhačů do prázdné branky Jakub Svoboda.

Třetí Jihlava vyhrála počtvrté za sebou a na ledě nováčka Kolína kralovala po výsledku 8:2. Hattrickem zazářil Jakub Illéš a tři asistence si připsal Jiří Fronk. Kozlům se s pětibodovou ztrátou na 12. místo rozplývá vidina účasti v play-off.

Čtvrté Vrchlabí zdolalo dalšího nováčka Šumperk 4:2 a oslavilo osmou domácí výhru v řadě. Má náskok šesti bodů před pátou Porubou, šestými Litoměřicemi i sedmým Vsetínem a se všemi má lepší vzájemnou bilanci.

Vrchlabí vedlo nad předposledním celkem tabulky ve 12. minutě díky trefám Tomáše Zemana a Pavla Mrni 2:0. Ve druhé třetině ale snížil Petr Kratochvíl a v 55. minutě vyrovnal Jan Milfait. Za 61 sekund vrátil Vrchlabí vedení Mrňa a dvě minuty před koncem při power-play pečetil výhru Ondřej Matýs.

Prostějov sice popáté za sebou nebodoval, ale přesto je v předkole. Jestřábi mají sedmibodový náskok před třináctým Havířovem, který zdolal Benátky nad Jizerou 4:3 až po samostatných nájezdech. Litoměřice vyhrály potřetí za sebou a podeváté z uplynulých deseti duelů. Rozhodl o tom v 51. minutě v přesilové hře Martin Procházka.

Po třetím utkání bez bodu za sebou si opět zkomplikovalo situaci dvanácté Ústí nad Labem, které podlehlo na ledě Vsetína 0:1. Jedinou branku vstřelil ve 23. minutě Jan Berger. Osmnáctiletý gólman Jakub Málek udržel ve svém 15. zápase v první lize premiérové čisté konto, ke kterému potřeboval 24 zákroků. Valaši vyhráli šestý ze sedmi zápasů pod novým trenérem Romanem Stantienem.

Havířov vyhrál počtvrté z posledních pěti zápasů, ústeckému Slovanu se dvě kola před koncem přiblížil na rozdíl dvou bodů a v sobotu se představí právě na jeho ledě. Havířov sice s Benátkami nad Jizerou prohrával 0:2 i 1:3, ale obrat dovršili v nájezdech jediní úspěšní střelci Ondřej Procházka a Jan Rudovský. Patnácté Benátky mají stejně jako čtrnáctý Frýdek-Místek ztrátu tří bodů na Ústí nad Labem.

Na lavičce Poruby si odbyli premiéru nový kouč Karel Suchánek s asistentem Davidem Moravcem, olympijským vítězem z Nagana a dvojnásobným mistrem světa. Ti nahradili Martina Janečka a Marka Pavlačku a Ostravané proti Třebíči ukončili sérii čtyř porážek. Vítězný gól dal na konci druhé třetiny Radek Pořízek.

32. kolo první hokejové Chance ligy:

Přerov - Kadaň 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky: 38. a 41. Süss, 60. Jakub Svoboda - 14. Jakub Veselý. Rozhodčí: Cabák, Vrba - Blažek, Hranoš. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Bez diváků.

Vrchlabí - Šumperk 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)

Branky: 12. a 56. Mrňa, 7. T. Zeman, 58. Matýs - 35. P. Kratochvíl, 55. Milfait. Rozhodčí: Wagner, Zavřel - Podrazil, Horažďovský. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Bez diváků.

Vsetín - Ústí nad Labem 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka: 23. Berger. Rozhodčí: Koziol, Šudoma - Bartek, Konvička. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Bez diváků.

Litoměřice - Prostějov 4:3 (1:0, 2:3, 1:0)

Branky: 14. L. Stehlík, 37. J. Holý, 38. T. Urban, 51. Martin Procházka - 21. Hrníčko, 22. P. Mrázek, 39. D. Bartoš. Rozhodčí: Petružálek, Micka - Kotlík, Špringl. Vyloučení: 4:4. Využití: 3:1. Bez diváků.

Havířov - Benátky nad Jizerou 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0)

Branky: 39. Kachyňa, 46. J. Doktor, 53. F. Seman, rozhodující sam. nájezd O. Procházka - 17. D. Svoboda, 24. Jiruš, 40. Křepelka. Rozhodčí: Skopal, Ondráček - Kráľ, Komínek. Vyloučení: 5:5, navíc Maruna (Havířov) 10 min. Využití: 1:1. Bez diváků.

Poruba - Třebíč 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)

Branky: 25. Teper, 28. Szathmáry, 40. Pořízek - 4. Bittner, 32. Nedvídek. Rozhodčí: J. Doležal, Kašík - J. Novák, Zídek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Bez diváků.

Kolín - Jihlava 2:8 (1:2, 1:3, 0:3)

Branky: 4. Šafránek, 33. Husa - 11., 29. a 45. Illéš, 2. Jiránek, 25. Skořepa, 26. Chlubna, 52. Vítězslav Brož, 54. Cachnín. Rozhodčí: Souček, Pilný - Štofa, Bohuněk. Vyloučení: 10:5. Využití: 0:2. Bez diváků.

Kladno - Sokolov 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)

Branky: 11. a 52. Machala, 17. M. Filip, 35. Hlava, 40. Kubík - 28. a 33. Vracovský. Rozhodčí: Jechoutek, Čáp - Belko, Tvrdík. Vyloučení: 8:4, navíc Plekanec, Hajný (oba Kladno) 10 min. Využití: 1:2. Bez diváků.