Následuje
MS 2020 Německo

Jágr by mohl po letech hrát s Nylanderem

Philadelphia (USA) - Hokejový útočník Jaromír Jágr by se při svém návratu do NHL v dresu Philadelphie mohl dočkat obnovení kdysi úspěšné spolupráce se švédským centrem Michaelem Nylanderem. Zkušeného forvarda si vedení Flyers pozvalo na zkoušku do přípravného kempu. Nylander, jemuž bude na startu příští sezony NHL stejně jako české hvězdě 39 let, se ve slavné soutěži objevil naposledy v sezoně 2008/09, kdy si v dresu Washingtonu připsal v 72 duelech základní části 33 bodů za devět branek a 24 asistencí.

Michael Nylander
zdroj: Getty Images autor: Sean Gallup

Až do skončení minulého ročníku na něho právě Capitals vlastnili práva, ale v sezoně 2009/10 mu umožnili hrát na farmě Detroitu za Grand Rapids v AHL a za Jokerit Helsinky. Většinu uplynulé sezony Nylander promarodil po vážném zranění páteře, které utrpěl koncem října. Kvůli tomu odehrál za farmu Floridy v Rochestru jen sedm utkání a zaznamenal šest bodů (4+2).

Společně s Jágrem působil Nylander v sezoně 2002/03 a částečně i 2003/04 ve Washingtonu, od roku 2005 do 2007 se pak oba potkávali znovu v šatně newyorských Rangers.

Právě do období působení na Manhattanu také spadají dvě Nylanderovy bodově nejúspěšnější sezony v soutěži, když si připsal 79 a 83 bodů. Jágr během těchto dvou let nasbíral dohromady 219 bodů díky 84 gólům a 135 nahrávkám. Ve 13 zápasech play-off přidal 12 bodů (5+7).

Generální manažer Paul Holmgren nyní pravděpodobně věří v to, že Nylander už se dokázal nejen plně zotavit, ale zároveň že by mohlo opět začít fungovat kouzlo souhry obou veteránů. Jágr si ostatně spolupráci s Nylanderem v minulosti pochvaloval. "Částečně je tomu tak," přiznal Holmgren serveru CSNPhilly.com. "Michael je dobrý hráč a chce to zkusit, aby si vysloužil místo v týmu," dodal Holmgren.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy