Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Jágr bude jediným vlastníkem kladenského klubu

Kladno – Hokejové Kladno bude zcela patřit Jaromíru Jágrovi. Slavný hráč má podíl sedmdesáti procent, kladenští zastupitelé ale schválili prodej dalších třiceti procent, které dosud patřily městu.

Rytíři Kladno
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Převod podílu Kladna má Jágra stát 60 000 korun, což odpovídá třiceti procentům ze základního kapitálu společnosti Hokej Kladno, který činí 200 000 korun. Částka je podle primátora Milana Volfa (Volba pro Kladno) stejná jako ta, za kterou město podíl koupilo. Podle něj by město nemělo vlastnit podíl v žádném sportovním klubu a peníze rozdělovat sportovcům podle jasnějších pravidel. "Díky tomu, co prošlo, tak jsou pravidla nastavená," uvedl Volf.

Zastupitelé také rozhodovali o vrácení části dotací z let 2011 až 2014. Návrh vyplynul z výsledků hloubkové kontroly hospodaření hokeje, která začala už v roce 2015. Jágr nesrovnalosti od počátku odmítal. Zastupitelé vrácení části dotací neschválili.

Jágr se podle mluvčího prvoligového klubu Víta Herala vyjádří k závěrům zastupitelstva v nejbližších dnech. Dle Herala stanovisko zastupitelů určitě pomůže k uklidnění situace. "Jsme rádi, že to dopadlo, jak to dopadlo, čili že klub nemusí vracet dotace," uvedl Heral.

Město dává každoročně na provoz hokejového stadionu a přípravu mládeže peníze, podle primátora se ani po převodu podílu dotování provozu nezastaví. Provoz stadionu bez investic stojí zhruba 15 milionů korun za rok, k tomu je ale třeba připočíst případné investice, dostat se tak může i přes 20 milionů korun. Letos město dalo na hokej celkem přes 30 milionů korun. Podle už dříve uzavřené smlouvy bude město platit provoz stadionu i v příštích letech.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy