Jágr a Voráček pomohli svým týmům přesnými přihrávkami

New York - Jaromír Jágr přihrál v utkání NHL na jeden gól Floridy, která zvítězila 5:1 na ledě New Jersey. Jágr se tak úspěšně vrátil do sestavy poté, co kvůli chřipce vynechal předchozí zápas s New Yorkem Islanders. Asistenci zaznamenal také Jakub Voráček, jehož Philadelphia porazila Vancouver 2:0.

Ilustrační foto

New Jersey - Florida 1:5

O výhru Floridy se zasloužilo pět střelců. Jágr se zapsal do statistik po dvanácti minutách hry, kdy v útočném pásmu udržel na zádech jednoho z obránců, bekhendovou zadovkou uvolnil do střelecké pozice Dmitrije Kulikova a ten přesnou ranou k tyči zvýšil na 2:0. Pro Kulikova to byl první gól v sezoně.

Hosté se pak dostali až do čtyřbrankového vedení a zisk dvou bodů si bezpečně pohlídali. Panteři zvítězili potřetí z posledních čtyř zápasů, poosmé z jedenácti a v tabulce Východní konference se bodově dotáhli na svého soupeře, kterému patří osmá příčka. "Celý tým tvrdě pracuje, to je celé," komentoval současné výkony Brandon Pirri, který dal gól, na dva přihrál a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. "Dobře šlapou všechny čtyři lajny. Všichni dostávají na ledě prostor, každý si to teď užívá," doplnil.

Zatímco v úterý zvítězila Florida v New Yorku, přestože prohrála 16:34 na střely, tentokrát naopak umožnila soupeři jen šestnáct střel. "Žádný velký vítr před brankou jsem necítil," usmíval se brankář Al Montoya, který výjimečně dostal přednost před Robertem Luongem. "Pár šancí soupeř měl, ale jinak jsme drželi puk hlavně v jejich pásmu," pochválil spoluhráče.

Philadelphia - Vancouver 2:0

Philadelphia si rovněž připsala třetí výhru v uplynulých čtyřech utkáních. Hlavním strůjcem úspěchu proti Vancouveru byl brankář Steve Mason, který po třech zápasech dostal příležitost místo Michala Neuvirtha. Kanadský gólman předvedl skvělý výkon, zneškodnil všech 36 střel a vychytal druhé čisté konto v sezoně.

O klíčový první gól Letců se postaral v 17. minutě Michael Raffl, o jehož brusli se otřela střela obránce Medvěděva. Puk letící nad ledem se vznesl nad ramena brankáře Markströma, trefil kameru v brance a odrazil se zpět do hřiště. Hra pokračovala dál a přerušil ji až videorozhodčí. Tři minuty před koncem zápasu pak trápící se Canucks dorazil Sean Couturier po rychlém brejku, který založil Voráček. Nejproduktivnější český hráč uplynulé sezony, jenž se před dvěma dny blýskl gólem a dvěma přihrávkami proti Carolině, tak bodoval potřetí za sebou.

Rozhodující moment zápasu se odehrál dvě minuty před koncem druhé třetiny, kdy Alexander Edler poslal puk do odkryté branky, ale Mason v poslední chvíli natáhl lapačku a šanci zázračně zneškodnil. "Takový zákrok vám vyjde jednou ze třiceti pokusů," konstatoval Mason. "Chytal neskutečně. Soupeř nás trošku přestřílel, ale on udržel naše šance na vítězství. V pravý čas vždy vytáhl nějaký fantastický zákrok," ocenil nejlepšího hráče utkání Couturier.

Vancouver prohrál potřetí za sebou a poosmé z posledních deseti zápasů. Navíc přišel o kapitána Henrika Sedina, který odstoupil ze hry ve druhé třetině kvůli nespecifikovanému zranění v dolní části těla. "Pokud by nám měl chybět delší dobu, bude naše situace ještě těžší. Na druhou stranu se do nových rolí dostanou jiní hráči a jeden nikdy neví... Ale to člověk stejně neovlivní, jediné, co můžete dělat, je koukat dopředu," uvedl trenér Canucks Willie Desjardins.

Colorado - NY Islanders 2:1

Jednu asistenci si připsal vedle Jágra a Voráčka také další kladenský odchovanec Marek Židlický. Po jeho přihrávce vstřelil Brock Nelson jediný gól Islanders, kteří prohráli 1:2 v Coloradu. Avalanche tak zvítězili počtvrté za sebou.

Dallas - Calgary 1:3

Nejlepší formu mají momentálně hokejisté Calgary, což potvrdili výhrou 3:1 na ledě Dallasu, s 48 body nejlepšího týmu NHL. Flames si připsali už sedmé vítězství v řadě a dohánějí ztrátu ze začátku sezony, kdy vyhráli jen dva z úvodních jedenácti zápasů.

Výsledky NHL:

Buffalo - Anaheim 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 23. E. Kane, 34. McCabe, 54. McGinn. Střely na branku: 22:44. Diváci: 18.801. Hvězdy zápasu: 1. Johnson, 2. Ristolainen, 3. E. Kane (všichni Buffalo).

New Jersey - Florida 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Branky: 54. Kalinin - 10. Jokinen, 13. Kulikov (Jágr), 23. Pirri, 48. Smith, 56. Shaw. Střely na branku: 16:26. Diváci: 12.512. Hvězdy zápasu: 1. Pirri, 2. Jokinen, 3. Trocheck (všichni Florida).

Philadelphia - Vancouver 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 17. Raffl, 58. Couturier (Voráček). Střely na branku: 31:36. Diváci: 17.943. Hvězdy zápasu: 1. Mason (Philadelphia), 2. Markström (Vancouver), 3. Raffl (Philadelphia).

Toronto - San Jose 4:5 v prodl. (1:2, 2:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 15. Holland, 25. Komarov, 40. Van Riemsdyk, 42. Grabner - 3. Pavelski, 12. Marleau, 44. Vlasic, 52. Nieto, 63. Burns. Střely na branku: 31:44. Diváci: 18.966. Hvězdy zápasu: 1. Burns, 2. Marleau (oba San Jose), 3. Holland (Toronto).

Montreal - Los Angeles 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 35. Doughty, 37. Kopitar, 60. Gáborík. Střely na branku: 45:20. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Doughty (oba Los Angeles), 3. Weise (Montreal).

Arizona - Columbus 5:7 (1:2, 3:3, 1:2)
Branky: 29. a 44. Rieder, 9. Vermette, 29. Tichonov, 33. Martinook - 1. Saad, 3. Calvert, 30. Wennberg, 31. Atkinson, 38. Foligno, 43. Clarkson, 60. Dubinsky. Střely na branku: 32:21. Diváci: 11.120. Hvězdy zápasu: 1. Saad (Columbus), 2. Rieder (Arizona), 3. Atkinson (Columbus).

Minnesota - NY Rangers 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 9. a 58. Koivu, 38. Dumba, 50. Pominville, 51. Porter - 40. Moore, 57. McDonagh. Střely na branku: 35:23. Diváci: 19.090. Hvězdy zápasu: 1. Koivu, 2. Dumba, 3. Pominville (všichni Minnesota).

Chicago - Edmonton 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 33. a 57. Teräväinen, 15. Toews, 59. Panarin. Střely na branku: 37:33. Diváci: 21.451. Hvězdy zápasu: 1. Teräväinen, 2. Toews, 3. Hossa (všichni Chicago).

Dallas - Calgary 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Branky: 13. Oduya - 16. Monahan, 20. Hamilton, 38. Raymond. Střely na branku: 36:27. Diváci: 18.410. Hvězdy zápasu: 1. Rämö, 2. Monahan (oba Calgary), 3. Oduya (Dallas).

Colorado - NY Islanders 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 4. a 57. Beauchemin - 25. Nelson (Židlický). Střely na branku: 30:34. Diváci: 15.811. Hvězdy zápasu: 1. Beauchemin, 2. Varlamov (oba Colorado), 3. Greiss (Islanders).

St. Louis - Nashville 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky: 43. Backes, 55. Tarasenko - 8. Josi. Střely na branku: 33:28. Diváci: 17.882. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Backes (oba St. Louis), 3. Jackman (Nashville).