Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Grand Prix USA 2020

Jágr a spol. budou mít nového trenéra. Jersey odvolalo DeBoera

Newark (USA) – "To by byla jedna z největších chyb, které bychom mohli udělat," prohlašoval o možnosti odvolání trenéra Petera DeBoera Jaromír Jágr. Jeho slova však nebyla vyslyšena. New Jersey, jež prohrálo sedm z osmi posledních utkání, kanadského trenéra propustilo a hledá za něj náhradu. Změnu oznámil generální manažer a prezident klubu v jedné osobě Lou Lamoirello.

Jaromír Jágr s trenérem Devils DeBoerem
zdroj: ČTK/AP autor: Julio Cortez

A dodal, že tento krok nebude víc komentovat do chvíle, než tuto skutečnost oznámí na sobotním tréninku hráčům. Ti mají momentálně třídenní vánoční volno. New Jersey, v jehož dresu kromě Jágra nastupuje i Patrik Eliáš, Martin Havlát a Marek Židlický, čeká v noci ze soboty na neděli středoevropského času duel proti New York Rangers a zatím není jasné, kdo tým povede.

Lamoirello přitom před Vánocemi vyslovil DeBoerovi důvěru. Ten však vzal nyní vinu za mizerné výsledky na sebe. "Vím, že nikdo nechce poslouchat výmluvy, ani já žádné neuvedu. Ale rozhodně nechci nic házet na hráče. Snaží se," řekl při odchodu z funkce.

Šestačtyřicetiletý DeBoer přišel k týmu v sezoně 2011/12 a okamžitě jej dovedl do finále Stanley Cupu. V něm ale Eliáš a spol. nestačili na Los Angeles. V tomto ročníku vyhráli Devils v základní hrací době jen devět zápasů z 36, čili pouhou čtvrtinu. V tabulce Východní konference jim patří až 13. místo se ztrátou devíti bodů na postupovou osmičku.

V historii klubu je DeBoer na druhé příčce v pořadí podle počtu výher (114) za Jacquesem Lemairem (276) a třetí podle počtu odkoučovaných zápasů (248). Předtím vedl tři roky celek Florida Panthers, s nímž ani jednou nedošel do play-off.

DeBoer je třetím odvolaným vládcem střídačky v NHL během této sezony. Začátkem měsíce skončil v Ottawě Paul MacLean a před týdnem Dallas Eakins v Edmontonu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy