Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
XVI. všesokolský slet 2018

Jágr a Florida zasedli k jednacímu stolu o nové smlouvě

Sunrise (USA) – Jaromír Jágr jedná s Floridou o novém kontraktu. Druhý nejproduktivnější hráč historie NHL se po konci stávající smlouvy může k 1. červenci stát nechráněným volným hráčem.

Jaromír Jágr se spoluhráči
zdroj: ČTK/AP

Podle serveru nhl.com je nepravděpodobné, že by Jágr s Panthers podepsal smlouvu před rozšiřovacím draftem, v kterém si bude mezi 17. a 21. červnem vybírat kádr nováček NHL Vegas Golden Knights. To je také jediný další klub vedle Floridy, jenž může s Jágrem uzavřít před otevřením trhu s volnými hráči kontrakt.

Jágr od svého návratu do NHL v roce 2011 podepisoval vždy roční kontrakt. V uplynulé sezoně si vydělal s bonusy 5,5 milionu dolarů. Staronový generální manažer Panthers Dale Tallon naznačil už na konci dubna, že s Jágrem plánuje jednání.

"Jde o to, co pro něj bude nejlepší. Jaromír je velmi poctivý, upřímný a inteligentní kluk. První otázka zní, jestli chce hrát a pokračovat. Druhá otázka je, zda budeme schopni se dohodnout na smlouvě, která bude dávat smysl oběma stranám," řekl tehdy Tallon pro Sportsnet. Jágr v uplynulé sezoně nastoupil za Floridu ve všech 82 duelech a nasbíral 46 bodů za 16 gólů a 30 asistencí.

Neočekává se, že by Florida s Jágrem podepsala smlouvu předtím, než si Vegas vybere hráče v rozšiřovacím draftu. Panthers by se totiž v případě podpisu museli rozhodovat, zda jej zařadit mezi hráče, které si budou chránit.

Zdroj
ČTK, nhl.com

Hlavní zprávy