Následuje
FIS magazín SP

Ivan Hlinka má pamětní desku

Louka u Litvínova - Na domě v Louce u Litvínova, kde se před 63 lety narodil Ivan Hlinka, visí jeho pamětní deska. Slavný hokejový útočník, kapitán reprezentace a trenér olympijských vítězů z Nagana tam žil do třetí třídy základní školy, poté se odstěhoval do nedalekého Litvínova. Zemřel v srpnu 2004 při dopravní nehodě.

Mosazná deska visí na soukromém domě v centru obce. Hlinka se podle místních v domě narodil, až poté byl převezen do mostecké porodnice. Starostka Louky Milana Štveráčková připomněla jeho život i hokejovou kariéru, Vedle týmu z Litvínova, kde po něm pojmenovali zimní stadion, hrál i trénoval také v kanadsko-americké NHL, vedl také ruský Omsk nebo německý Freiburg.

"Jediné, co je smutné, že u toho pan Ivan Hlinka nemůže být s námi," řekla Štveráčková. Obec udělila Hlinkovi čestné občanství v roce 2002. Hlinka zemřel o dva roky později 16. srpna po nehodě, kdy se jeho auto srazilo nedaleko Karlových Varů s avií. Dnes si jeho památku kromě místních připomněli i jeho hokejoví svěřenci a kolegové.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy