Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO Archiv

I Vary už se připravují na ledě. Trenér věří kvalitě v obraně

Karlovy Vary - Hokejisté Karlových Varů vyjeli jako poslední extraligový tým na led. Kouč Karel Mlejnek měl k dispozici kompletní kádr, z něhož hned po rozbruslení vypadli útočníci Petr Koblasa a Michal Vachovec, kteří odjeli na sraz reprezentace v Jihlavě. Nechyběl naopak navrátilec obránce Michal Gulaši.

Trénink Karlových Varů
zdroj: ČTK

Některé extraligové celky zahájily přípravu na ledě až v pondělí, ale například Chomutov již takřka před dvěma týdny. "Led v KV Areně byl k dispozici až od včerejška. Museli jsme se tomu přizpůsobit," řekl kouč Karel Mlejnek. S ledovou plochou se však jeho svěřenci během tohoto léta nesetkali zdaleka poprvé. Novinkou v přípravě bylo, že trénink na suchu doplňovaly právě jednotky na ledě.

"Do 24. května jsme využívali ledové plochy. Na ledě jsme byli devětkrát a zaměřili jsme se na střelbu a techniku hole. Věřím, že to pro hráče bylo zpestření a rozbití stereotypu přípravného období," uvedl Mlejnek. Nejbližší dny chce věnovat především bruslení a rozhýbání nové výstroje. "Do soboty budeme s hráči pracovat tak, abychom mohli od příštího týdne již trénovat určité herní varianty. Kluci nebyli delší dobu na ledě a musí se co nejrychleji dostat do herní teploty," uvedl Mlejnek.

Kvarteto Radim Bičánek, Vladimír Sičák, Tomáš Harant a Radek Duda se po domluvě připravovalo individuálně. "Jsou natolik zkušení, že dobře věděli, co mají dělat, a nebude v tom žádný problém," řekl trenér. Nově budou dres Karlových Varů oblékat útočníci Rostislav Marosz s Tomášem Rachůnkem a Marcelem Haščákem a zadáci Václav Benák s Gulašim, který se vrací po ročním působení ve švédském Södertälje. Ve smlouvě má však klauzuli, že v prosinci či lednu může odejít do zahraničí.

"V obranných řadách se vytvořila solidní konkurence a nastřádala se tam velká kvalita. Sportovní manažer Jaromír Kverka ještě vyhlíží středního útočníka, kterým bychom mužstvo rádi doplnili," uvedl Mlejnek, jehož novým spolupracovníkem se stal kondiční trenér Tomáš Procházka. Mlejnek věří, že jedenáctý tým minulé sezony by si mohl v nadcházejícím ročníku opět po pěti letech zahrát ve vyřazovacích bojích. "Jsme si vědomi toho, že v minulých dvou sezonách se vyhnutí baráži dalo brát jako částečný úspěch. Víme, že nyní bude úspěchem pouze předkolo," řekl kouč.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy