Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej na zemi

Hübl s Lukešem pokračují v Litvínově, oprava stadionu začala

Litvínov - Hokejoví útočníci František Lukeš a Viktor Hübl budou i nadále hrát za extraligový Litvínov. Nejproduktivnější hráči týmu v letošní sezoně podepsali s klubem nové smlouvy. Lukeš se Litvínovu upsal na další dva roky, Hübl na tři.

František Lukeš a Viktor Hübl s Robertem Kyselou
zdroj: ČTK autor: Libor Zavoral

"Jsou to klíčoví hráči týmu a rozhodně nebylo jednoduché se s nimi dohodnout. Oba podávali výborné výkony a byl o ně zájem i z jiných klubů," uvedl výkonný ředitel klubu Robert Kysela na dnešní tiskové konferenci. "Oba tady zahájili kariéru mezi seniory, myslím, že se tady cítí jako v domácím klubu. I proto nakonec přednost Litvínovu."

Čtyřiatřicetiletý Hübl odehrál za Litvínov včetně play-off 57 zápasů s bilancí 24 branek a 40 asistencí. V základní části obsadil v produktivitě extraligy celkově druhé místo. O čtyři roky mladší Lukeš vstřelil v 57 duelech 29 gólů a přidal 29 asistencí.

I díky Hüblovi a Lukešovi patřili Severočeši mezi největší překvapení soutěže. V dlouhodobé části skončili šestí a ve čtvrtfinále play-off vypadli v sedmi zápasech s mistrovskou Plzní.

Je nám líto, video expirovalo.
Litvínov prodloužil smlouvy s Lukešem a Hüblem

Částečná rekonstrukce stadionu už běží

Vedení litvínovského klubu aktuálně vedle podoby kádru pro příští sezonu řeší i rekonstrukci Zimního stadionu Ivana Hlinky, která už odstartovala. V první části dojde k výměně sedaček na obou tribunách a k dalším úpravám tribun. Předělány budou například i střídačky, které budou nově na druhé straně kluziště a budou splňovat pravidla mezinárodní federace.

"Začalo se bezprostředně po skončení sezony a momentálně probíhají demontážní práce. Celá rekonstrukce by měla skončit 31. srpna, což je nejzazší termín," uvedl Kysela. O rekonstrukci se ale stará město, které je majitelem stadionu. Kysela si nepřipouští, že by se vše nestihlo včas.

"Rozsah prací není až tak fatální. Zhotovitel vyhrál soutěž v prosinci nebo v lednu a měl dostatek času, aby se na vše připravil a objednal materiály," uvedl Kysela, podle nějž už by se v polovině srpna mohla začít připravovat ledová plocha. Nová sezona startuje začátkem září.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy