Buly - debata expertů

Hudler oslavil narozeniny dvěma góly

Dallas - Útočník Jiří Hudler si dal v úterním utkání NHL krásný dárek k dnešním 28. narozeninám, když se zasloužil dvěma góly o výhru Detroitu 5:4 na ledě Dallasu. Český hokejista skóroval ve druhém utkání za sebou a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Poprvé se Hudler prosadil v 18. minutě, když před brankou tečoval střelu Valtteriho Filppuly a zvýšil vedení Red Wings na 2:0. Minutu před koncem první třetiny pak zakončil pohlednou souhru ranou z mezikruží, která znamenala vedení 3:1. Hudler tak vylepšil svou střeleckou bilanci v letošní sezoně na 11 branek.

Jiří Hudler
zdroj: ČTK/AP

"Nemyslím, že jsme podali nějaký špičkový výkon. Ale hráči se začínají prosazovat a je to nakažlivé. Hudlerovi to trvalo měsíc a půl, možná dva, aby se dostal do formy. Ale teď vypadá velice dobře a sebevědomě," prohlásil trenér Mike Babcock. Detroit se výhrou přiblížil v tabulce Centrální divize na rozdíl jediného bodu vedoucímu Chicaga, které vévodí celé Západní konferenci.

Čtvrté vítězství v řadě vychytal brankář Tomáš Vokoun, jenž 18 zákroky dovedl Washington k výhře 3:1 nad Calgary. Český gólman tak potvrdil skvělou formu, když v posledních čtyřech zápasech inkasoval dohromady jen pět gólů.

Capitals se v utkání zranil nejproduktivnější hráč týmu Nicklas Bäckström, který si připsal asistenci u všech tří gólů. V třetí třetině však schytal úder loktem do hlavy od Reného Bourquea, následně sice odehrál ještě dvě střídání, ale pak musel ze hry předčasně odstoupit. "K tomu zákroku došlo úplně mimo hru, nejenže neměl kotouč, ale ten nebyl ani nikde poblíž," rozčiloval se útočník Washingtonu Marcus Johansson. "Nicklase jsme stáhli ze hry preventivně, doktoři ho stále vyšetřují, více budeme vědět ve středu," řekl trenér Dale Hunter.

Třetí gól v sezoně si připsal obránce Pavel Kubina v utkání proti svému bývalému týmu z Toronta, Tampa Bay však v přestřelce prohrála 3:7. Kubina ve 34. minutě vyrovnal na 3:3, ve zbytku utkání už se ale trefovali jen hráči Maple Leafs. Vítězný čtvrtý gól vstřelil pouhých 17 sekund po Kubinově zásahu Darryl Boyce.

Gólově se v úterý prosadil také útočník Radim Vrbata, byl však jediným úspěšným střelcem Phoenixu, který nakonec prohrál v St. Louis 1:4. Na jednu branku domácích přihrál Vladimír Sobotka.

Dvě asistence zaznamenal Aleš Hemský, Edmonton však padl na ledě Buffala 3:4.

Výsledky NHL:

Buffalo - Edmonton 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

Branky: 15. Pominville, 26. Leopold, 55. Stafford, 57. Gerbe - 11. Hall (Hemský), 30. Gagner (Hemský), 59. Potter. Střely na branku: 33:26. Diváci: 18 690.

Toronto - Tampa Bay 7:3 (2:1, 3:2, 2:0)

Branky: 4. Lupul, 9. Gunnarsson, 33. Grabovskij, 34. Boyce, 40. Frattin, 42. Phaneuf, 53. Kessel - 1. Lecavalier, 32. Stamkos, 34. Kubina. Střely na branku: 42:24. Diváci: 19 425.

Dallas - Detroit 4:5 (1:3, 2:2, 1:0)

Branky:28. a55. Ryder, 18. Eriksson, 22. Benn -18. a20. Hudler, 9. Filppula, 24. Emmerton, 32. Franzén. Střely na branku: 29:31. Diváci: 15 182.

Carolina - NY Islanders 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)

Branky:5. A. Stewart, 24. Sutter, 56. Larose -45. arozh. nájezd Nielsen, 4. Moulson, 59. Okposo. Střely na branku: 40:36. Diváci: 13 828.

St. Louis - Phoenix 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Branky:5. C. Stewart, 17. Langenbrunner (Sobotka), 25. Oshie, 60. Berglund - 19. Vrbata. Střely na branku: 31:35. Diváci: 18 112.

Washington - Calgary 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Branky: 2. Ovečkin, 29. Brouwer, 38. Wideman - 34. Glencross. Tomáš Vokoun odchytal za Washington celý zápas, z 19 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 94,7 procenta. Střely na branku: 21:19. Diváci: 18 506.