Volejbalový magazín

Hudler odehrál nejlepší zápas, porážku ale neodvrátil

New York - Český hokejista Jiří Hudler odehrál v sobotním utkání NHL nejproduktivnější zápas sezony, ale dvěma brankami a jednou asistencí nezabránil porážce Detroitu 3:4 s Coloradem. Osmadvacetiletý útočník, který se stal třetí hvězdou utkání, zaznamenal všechny body v závěrečné třetině, v níž Red Wings neúspěšně doháněli ztrátu 0:3 a 1:4. Hosté zvítězili i bez svého kapitána Milana Hejduka, který utkání vynechal pro potíže s třísly.

Hudler zaokrouhlil počet vstřelených branek v sezoně na dvacet. První gól dal do odkryté branky po skvělé přihrávce od Valtteriho Filppuly, podruhé se prosadil tečí. Olomoucký rodák mohl zkompletovat i hattrick, ale z jeho gólové šance alespoň vznikl závar, z něhož vsítil třetí branku týmu Filppula. Víc už Detroit nestihl a po vytvoření nového rekordu NHL v počtu domácích výher (23) ztratil na svém ledě druhý zápas za sebou.

"Je nepřijatelné, abychom hráli takovýmhle způsobem. Byli jsme slabí. Ve třetí třetině jsme se sice snažili průběh utkání zvrátit, ale poslední dva, možná tři zápasy hrajeme bez šťávy. Musíme se zlepšit, víc bojovat," zlobil se na své svěřence domácí trenér Mike Babcock. Hosté zvítězili i bez kapitána Milana Hejduka, který utkání vynechal kvůli potížím s třísly.

Narozdíl od Hudlera další český útočník Tomáš Fleischmann odstartoval v závěrečné části úspěšný obrat Floridy, která zvítězila na ledě Caroliny 3:2 po samostatných nájezdech. Kopřivnický rodák dvacátým gólem sezony snížil v 54. minutě na 1:2, zápas pak poslal do prodloužení Wojtek Wolski. Vítěze určil až penaltový rozstřel, který rozhodl Stephen Weiss, podle něhož byl důležitý právě Fleischmannův gól.

Také hokejisté Philadelphie museli v Calgary otáčet zápas. A opět byl na začátku obratu český útočník, když Jakub Voráček po hezké individuální akci vstřelil ve 36. minutě první gól Flyers za stavu 0:3. Philadelphia nakonec zvítězila 5:4 po samostatných nájezdech. "Není to poprvé, kdy se nám podařilo obrátit stav, přestože jsme prohrávali o tři branky. Tento rok už se nám to mohlo povést asi osmkrát. Jednou jsme se dokonce téměř vrátili zpět do utkání, i když jsme prohrávali 0:6. Důležité je, že nepanikaříme. A jsme si taky vědomi, že tento tým má obrovskou sílu v útoku," vysvětlil Jaromír Jágr, který ale v utkání nebodoval.

Český brankář Michal Neuvirth vychytal Washingtonu druhé vítězství ve dvou dnech. V pátek se třiceti zásahy zasloužil o výhru nad Montrealem, v sobotu kryl 28 střel v Torontu, kde Capitals uspěli 4:2. Hosté si vytvořili rozhodující náskok v úvodních dvou třetinách, po kterých vedli čtyřbrankovým rozdílem. "Snažíme se, aby měl soupeř co nejméně střel a gólových šancí. Když už se ale dostali do přečíslení, což se stává, protože hokej je hrou chyb, vytáhl (Neuvirth) skvělý zákrok. Předvedl důležité zásahy, když jsme to nejvíce potřebovali. A přesně tohle očekáváme od našich brankářů," řekl trenér Washingtonu Dale Hunter na adresu českého gólmana.

Útočník Martin Erat podpořil gólem a asistencí vítězství Nashvillu 6:2 nad San Jose. Třebíčský rodák se trefil v závěru utkání, když při soupeřově hře bez brankáře dal pátou trefu týmu. Erat, který od 1. ledna nasbíral ve 24 utkáních 23 bodů, stylově oslavil narození syna, který přišel na svět o den dříve, a ještě po utkání měl stále na sobě nemocniční náramek.

Mezi hvězdami sobotních zápasů figuroval i český útočník Martin Hanzal, který dvěma asistencemi pomohl Phoenixu k výhře 3:1 v Edmontonu. Pětadvacetiletý hráč se podepsal pod první dvě branky týmu, který vyhrál popáté v řadě a v únoru získal 21 z 22 možných bodů. U jediné trefy domácích asistoval Aleš Hemský, který v sobotu podepsal s Oilers novou dvouletou smlouvu.

Do střelecké listiny se zapsal i David Krejčí, který jedním gólem přispěl k výhře Bostonu 5:3 v Ottawě. Český útočník nekompromisní dorážkou po odrazu od zadního mantinelu zvýšil v 51. minutě na 4:1. Největší gólový apetit měli ale v zápasech sobotního programu NHL Jevgenij Malkin a Dustin Brown. Oba vstřelili hattrick, prvně jmenovaný tím pomohl Pittsburghu k triumfu 8:1 nad St. Louis, druhý zařídil vítězství Los Angeles 4:0 nad Chicagem.

Výsledky NHL:

Pittsburgh - Tampa Bay 8:1 (3:0, 2:1, 3:0) Branky: 37., 46. a 54. Malkin, 15. a 31. J. Staal, 12. Kunitz, 12. Cooke (Michálek), 60. Dupuis - 48. Purcell. Střely na branku: 34:35. Diváci: 18 596.

Winnipeg - St. Louis 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0) Branky: 28. a 36. Wheeler - 20. a rozhodující nájezd Perron, 8. Backes. Střely na branku: 42:16. Diváci: 15 004.

Edmonton - Phoenix 1:3 (0:2, 0:0, 1:1) Branky: 49. Nugent-Hopkins (Hemský) - 6. Eknam-Larsson (Hanzal), 19. Whitney (Vrbata, Hanzal), 58. Doan. Střely na branku: 22:20. Diváci: 16 839.

Toronto - Washington 2:4 (0:2, 0:2, 2:0) Branky: 45. Armstrong, 56. Connolly - 1. Johansson, 4. Sjomin, 32. Halpern, 36. Aucoin. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celé utkání, inkasoval dvě branky z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 93,33 procenta. Střely na branku: 30:36. Diváci: 19 577.

Ottawa - Boston 3:5 (1:2, 0:1, 2:2) Branky: 57. a 58. Alfredsson, 2. Karlsson (M. Michálek) - 4. a 60. P. Bergeron, 17. Marchand, 24. Camper, 51. Krejčí. Střely na branku: 30:38. Diváci: 19 444.

NY Rangers - Buffalo 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0) Branky: 28. Hagelin, 46. Gáborík, 63. Callahan - 14. a 41. Stafford. Střely na branku: 28:20. Diváci: 18 200.

Carolina - Florida 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0) Branky: 19. Faulk, 38. J. Jokinen - 54. Fleischmann, 59. Wolski, rozhodující nájezd Weiss. Střely na branku: 28:44. Diváci: 18.680.

Detroit - Colorado 3:4 (0:2, 0:1, 3:1) Branky: 41. a 54. Hudler, 55. Filppula (Hudler) - 2. a 34. Landeskog, 3. D. Jones, 50. Downie. Střely na branku: 31:27. Diváci: 20 066.