Hrozby od Jágra zabraly: Kladno vyhrálo i v Třebíči

Praha – Na kladenské hokejisty měly hrozby Jaromíra Jága o vyhazovech evidentně pozitivní dopad. Rytíři po středeční výhře v Jihlavě tentokrát uspěli dokonce na ledě vedoucí Třebíče. Díky jejímu zaváhání se na špici první ligy dostal Chomutov, ovšem důvod k radosti jeho hráči mít také nemohou. S Havířovem přišli o výhru za tři body v poslední minutě.

Radost kladenských Rytířů
zdroj: ČTK autor: Michal Krumphanzl

Třebíč si dosud zakládala na výborné obraně, doma v sezoně inkasovala maximálně tři branky, jenže motivované Kladno dnes tenhle počet zdvojnásobilo. Rytíře nesrazilo ani nepovedených pět minut krátce po polovině duelu, během nichž dostali tři branky a ztratili náskok 3:1.

Ten jim pomohl šťastnou tečí získat ve svém prvním startu po návratu do Kladna Tomáš Horna. A jiná posila měla na svědomí zlomový gól zápasu. Obránce Tomáš Klouček se prosadil švihem z velkého úhlu, jeho rána na 5:4 byla nakonec vítězná. Kladno chytilo dech, už ve středu se poprvé v této sezoně představí na opraveném vlastním stadionu a navíc do jeho sestavy naskočí Jan Hlaváč, který přišel na měsíční výpomoc.

Chomutov už si strmým vzestupem během sezony prošel a nyní se mohl na prvním místě bodově utrhnout Třebíči. Ve šlágru kola proti třetímu Havířovu měl zápas ideálně rozehraný, celou dobu si udržoval vedení, jenže 54 vteřin před vypršením 60 minut o něj přišel. Michal Sztefek zůstal před jeho brankou úplně volný a poslal duel do prodloužení. V něm získal Pirátům alespoň druhý bod obránce Martin Rýgl.

Zatím se nedaří novým trenérům na střídačkách týmů, jež uzavírají pořadí soutěže. Petr Zachar prohrál s Prostějovem už podruhé. Vladimír Jeřábek, jenž v pátek převzal poslední Havlíčkův Brod, při premiéře podlehl se svým týmem v Šumperku 2:5.

22. kolo první hokejové ligy:

Kadaň - Jihlava 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)

Branky: 27. Hlava, 59. Chlouba - 26. Štěpánek, 31. Semorád, rozh. nájezd Lenc. Rozhodčí: Úlehla - Bosák, Šmika. Vyloučení: 3:5, navíc M. Kadlec, Jíra (oba Kadaň) oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 350.

Třebíč - Kladno 4:6 (1:2, 3:1, 0:3)

Branky: 5. a 36. Řípa, 32. Pekr, 33. L. Havel - 4. a 60. Dragoun, 13. M. Hořava, 21. Horna, 47. Tenkrát, 54. Klouček. Rozhodčí: Mikula - Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 2710.

Chomutov - Havířov 4:3 v prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)

Branky: 14. Hřebejk, 30. Gajovský, 39. Skinner, 63. Rýgl - 20. Haas, 38. Říčka, 60. Sztefek. Rozhodčí: Grech - Beneš, Štětina. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3119.

Šumperk - Havlíčkův Brod 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Branky: 16. a 52. Žálčík, 14. Vachutka, 35. Berger, 57. Drtil - 22. Kuchler, 60. Jaroměřský. Rozhodčí: Hrubý - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:7, navíc Rousek (H. Brod) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1313.

Benátky nad Jizerou - Prostějov 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)

Branky: 9. Bittner, 13. M. Pabiška, 13. A. Dlouhý, 44. Kolmann - 25. Kubica, 44. Stejskal. Rozhodčí: Kopeček - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:1. Diváci: 258.

Hráno v pátek: Ústí nad Labem - České Budějovice 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Branky: 29. Roubík, 30. Budínský - 28. Suchánek, 46. Heřman, 60. Švihálek. Rozhodčí: Zubzanda - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1321.

Most - Litoměřice 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky: 11. a 55. Kubinčák - 13. Šulc. Rozhodčí: Jechoutek - Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:1. Diváci: 323.