Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Hrdina okamžiku. Hörnqvist šťastným nahozením srazil bývalé spoluhráče

Nashville – Sedm zápasů čekal na gól, potýkal se se zraněním a většinu finálové série strávil ve čtvrté formaci. Přesto se Patric Hörnqvist stal hrdinou Pittsburghu. Švédský hokejista v předposlední minutě šestého utkání finálové série zlomil šťastným nahozením bezbrankový stav a zapsal se tak do historie jako střelec rozhodujícího gólu finále Stanley Cupu. Paradoxně toho dosáhl proti Nashvillu, kde třicetileté pravé křídlo strávilo většinu své zámořské kariéry.

Patric Hörnqvist střílí vítězný gól šestého finále
zdroj: USA Today Sports autor: Jerry Lai

Hörnqvist naposledy skóroval v rozhodujícím sedmém utkání semifinále Východní konference proti Washingtonu. Navíc téměř celou sérii proti Ottawě vynechal kvůli zranění. "To je přesně to, o čem člověk sní. Přeje si dát jeden z takových gólů, který rozhodne. A to byl přesně on," uvedl Hörnqvist.

Rozhodnutí se zrodilo z nenápadné akce. Chris Kunitz vybojoval puk u pravého mantinelu, obránce Justin Schultz nepřesně vystřelil, kotouč se však od zadního mantinelu vrátil přímo k Hörnqvistovi, který za brankovou čarou trefil ze vzduchu poskakující puk a o rameno bezmocného Rinneho ho odrazil do branky.

"Upřímně řečeno, snažil sem se jen dostat puk před branku a Patric to udělal skvěle," přiznal Schultz. "Gól jsem vůbec neviděl, ale když jsem ho zahlédl s rukama nad hlavou, tak to byl úžasný pocit," dodal kanadský obránce. Predators ještě zkusili challenge kvůli možnému bránění gólmanovi ve hře, branka však byla uznána.

Nashville si před dvanácti lety vybral Hörnqvista jako úplně posledního, 230. hráče v draftu, jehož jedničkou byl shodou okolností Sidney Crosby. Po pěti letech v Tennessee ho Predators vyměnili do Pittsburghu za Jamese Neala. Teď se švédský forvard vrátil do města country a proti svému bývalému týmu rozhodl o pittsburské obhajobě.

"Spousta lidí nám říkala, že to nemůžeme dokázat a vidíte, jsme tady. Teď budeme pár dní slavit s celým Pittsburghem. Přes všechny těžkosti jsme si vždycky dokázali najít cestu k úspěchu. To říká o tomhle týmu hodně," dodal Hörnqvist.

Zdroj
nhl.com

Hlavní zprávy