Hradec udolal v derby Pardubice a ovládl domácí Mountfield Cup

Hradec Králové - Hokejisté Hradce Králové porazili v závěrečném utkání na domácím Mountfield Cupu ve východočeském derby Pardubice 2:1 v prodloužení a obhájili prvenství z loňského premiérového ročníku. Posunuli se s šesti body o bod před Spartu, Pardubice skončily se čtyřmi body třetí.

Utkání Hradec Králové - Pardubice
zdroj: ČTK autor: David Taneček

Na první branku čekalo 5138 diváků až do 46. minuty, kdy domácí dostal do vedení Slovák Lukáš Cingel tečí střely Zdeňka Čápa.

Necelých sedm minut před koncem třetí třetiny vyrovnal Francouz Sacha Treille. Duel rozuzlil po 26 vteřinách prodloužení Andris Džerinš a Hradec Králové tak po třetí výhře v nastavení na turnaji slavil i celkový triumf.

Hradec zdolal Pardubice v prodloužení a ovládl Mountfield Cup

Hradec Králové - Dynamo Pardubice 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)Branky: 46. Cingel, 61. Džerinš - 54. S. Treille.