Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Hradec neodehraje ani zápas se Slavií, chřipka trápí i Vary

Praha - Hokejisté Hradce Králové nebudou hrát kvůli chřipkové epidemii ani páteční zápas 36. kola extraligy na ledě Slavie. Utkání se po dohodě klubů odehraje 20. ledna od 18:15. Mountfield už nemohl nastoupit kvůli onemocnění velké části týmu v úterý ve 35. kole v Třinci, toto utkání bylo přeloženo na pondělí 12. ledna. A problémy mají i Karlovy Vary, Západočeši však doufají, že se krajní variantě v podobě odkládání zápasů vyhnou.

Hradec Králové - Slavia
zdroj: ČTK autor: David Taneček

"Na ledě dneska bylo patnáct hráčů. Další tři se dnes vrátili, ale šli jen na kolo," řekl generální manažer hradeckého klubu Aleš Kmoníček. Stejně jako v pondělí s Třincem se i tentokrát zástupci východočeského celku se svým sokem den před původně plánovaným utkáním dohodli na odkladu. "Velice děkujeme Slavii, především jejímu majiteli panu Vladimíru Pitterovi, za vstřícnost v této pro nás složité situaci," doplnil Kmoníček.

Hradečtí hokejisté měli zdravotní problémy již před nedělním zápasem proti Mladé Boleslavi, který nakonec vyhráli 9:2. Nyní už se tým dává zdravotně dohromady a podle Kmoníčka v neděli doma proti Zlínu nastoupí. Hned o den později zavítá k dohrávce do Třince. "Nikdo další teď neulehnul," dodal Kmoníček.

S chřipkou bojují i hokejisté Karlových Varů

Virus chřipky napadl i hokejisty Karlových Varů. Potýká se s ním více hráčů, podle všeho však zatím nehrozí krajní varianta odkládání zápasů jako v případě Východočechů. Podle posledních zpráv ze západu Čech se již zotavuje zkušený útočník Václav Skuhravý, ale mezi řadou dalších hráčů, kteří onemocněli, je například i kapitán Radek Duda.

"Toto onemocnění je velice nepříjemné, ale není to nic vážného. Kdekdo se z toho dostane za několik dní, jenomže zkuste makat na plný výkon, když máte horečku. Je to ohromně limitující," přiblížil situaci Energie asistent trenéra Jaromír Kverka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy