Následuje
Panorama

Hořava a Skrbek by mohli začít sezonu v Kladně

Kladno – Útočník Miloslav Hořava a obránce Pavel Skrbek by mohli začít sezonu v dresu hokejistů Kladna. Oba si hledají nové angažmá, s mateřským klubem je čeká příprava, a pokud neodejdou do zahraničí, mohli by se objevit v sestavě středočeského klubu. Smlouvu naopak v Kladně nezískali útočníci Tomáš Horna, který si hned na úvod přípravy zlomil ruku, a Jan Rudovský. O kontrakt nadále bojují gólman Jan Chábera, v obraně Richard Diviš, Jan Platil a David Hájek a útočníci Michal Dragoun, Petr Kafka a Marek Hovorka.

Osmadvacetiletý Hořava po pěti letech strávených v zahraničí v dresu švédského MODO Hockey a ruských klubů Čerepovce a Novokuzněcku působil v uplynulé sezoně v Liberci. S Kladnem trénuje od pondělka. Trenérovi Zdeňku Vojtovi slíbil, že pokud neodejde do zahraničí, tak bude hrát v Česku jen v dresu Kladna. "Není vyloučené, že by sezonu začal v Kladně. A příští týden by se měl do přípravy zapojit i obránce Skrbek, u kterého platí totéž co u Hořavy," řekl sportovní sekretář Martin Vejvoda.

V Kladně se může Hořava setkat se svým otcem Miloslavem, který je šéftrenérem mládeže, a na ledě s bratrancem Skrbkem. Právě dnes třiatřicetiletý bek naposledy vypomáhal Kladnu na úvod ročníku 2008/09. Od roku 2002 působil ve Švédsku, kde hrál za Luleu, Moru, Skellefteu a Frölundu. Nyní se poohlíží po jiném zahraničním angažmá.

Kladenští hokejisté se připravují v konkurenčním prostředí

Příprava kladenských hokejistů

Kromě 28 hráčů, kteří bojují o místo na soupisce, se na kladenském ledě představili i dva čeští reprezentanti: Tomáš Plekanec a Jaromír Jágr. Nový hráč Filadelfie Flyers a spolumajitel kladenského týmu Jaromír Jágr se zapojil do přípravy na ledě. "Já jsem na sucho netrénoval, začínám až s přípravou na ledě. Je to každý rok těžší, jde jen o to, přežít začátek," podotkl.

Největší změnou v týmu je příchod nového trenéra. Zdeněk Vojta nastavil v kladenském celku konkurenční prostředí, když přípravu zahájilo 30 hráčů. "Tento systém je úplně běžný v Kanadě, kde má každý možnost si vybojovat místo v základní sestavě," uvedl Vojta.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy