Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sumář dne

Honejsek: Letos jsme pořádně neubránili zápas. S takovou hrou bychom v play-off neuspěli

Antonín Honejsek dvanáctým gólem v sezoně rozhodl v prodloužení o vítězství Zlína nad Litvínovem a domácí se přiblížili postupu do předkola play-off. Honejsek však po zápase spíš litoval, že Berani ve třetí třetině neudrželi dvoubrankový náskok a nezískali tři body.

Antonín Honejsek
zdroj: ČTK autor: Pavel Paprskář

"Přijde mi, že jsme letos pořádně neubránili zápas. Zlín to přitom vždycky zdobilo, při vedení o gól ve třetí třetině neměl soupeř šanci. My jsme ale takovým způsobem ztratili už několikáté utkání," zlobil se Honejsek po duelu, který jeho tým vyhrál 4:3 v prodloužení.

Osmadvacetiletý útočník zápas rozhodl v čase 61:19, kdy zakončil svůj brejk parádní kličkou. "Věděl jsem, co udělám. Když jedete v takové rychlosti, je lepší mít něco nachystaného," pousmál se Honejsek.

Rozhodujícím gólem se mu alespoň podařilo odčinit smolný moment, kdy v 52. minutě srazil puk do vlastní branky.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Zlín - Litvínov

"Myslel jsem si, že puk normálně zpracuju a pojedu dopředu, jenže byl trochu odlepený od země... Takovou teč na druhé straně bych nikdy netrefil. Byla to smůla," řekl Honejsek. "Naštěstí to vyšlo v prodloužení," oddechl si.

Na klid ve zlínském týmu není podle Honejska nálada. "V posledních zápasech nehrajeme dobře, v play-off bychom s takovou hrou neuspěli. Máme jediné štěstí, že jsou tři zápasy do konce základní části. Můžeme se v nich připravit, trochu překopat hru a předvádět lepší výkony," uvedl Honejsek.

Berani ale ještě potřebují nějaké body k jistotě účasti v play-off získat. Na jedenácté Vítkovice mají tři kola před koncem náskok sedmi bodů. "Máme to pořád kousek i na sedmé místo, máme větší polštář na jedenáctý flek, ale měla by nás trápit naše hra," řekl.

Se spoluhráči chce zlepšit především výkon v prvních třetinách. "Mám pocit, že z posledních deseti utkání jsme devětkrát začali první část špatně. Soupeř nás vždycky přehrával, s výjimkou posledního venkovního duelu v Třinci. V kabině pak pokaždé sedíme opaření, co se děje, že už je zápas," kroutil hlavou Honejsek.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy