Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
V šachu

Holík po vyřazení Zlína dostal pozvánku do reprezentačního kempu

Praha - Kádr české hokejové reprezentace v přípravě na květnové mistrovství světa v Rusku doplní útočník Petr Holík ze Zlína. Pro aktuálně nejproduktivnějšího hráče i nejlepšího střelce play-off extraligy skončila klubová sezona ve středu po porážce na Spartě 2:5, po které berani prohráli ve čtvrtfinálové sérii 1:4 na zápasy.

Petr Holík v utkání s Třincem
zdroj: ČTK autor: Dalibor Glück

Čtyřiadvacetiletý Holík byl naposledy na reprezentační akci loni na přelomu července a srpna na kempu pro mladé hráče v Jihlavě. V zápase se představil naposledy v listopadu 2014 na turnaji Karjala a celkem má v reprezentaci na kontě deset utkání a tři branky.

Holík v letošním play-off během deseti duelů předkola a čtvrtfinále nasbíral deset bodů za sedm branek a tři asistence. V základní části byl také lídrem Zlína s 41 body za 11 gólů a 30 přihrávek z 52 duelů.

Národní tým začal přípravu v úterý ve Velkých Popovicích, kde bude trénovat do pátku a v příštím týdnu tam bude mít kemp opět od úterka do pátku. Na prvním srazu se hlásilo 21 hráčů.

V dalším pokračování soustředění kádr doplní vedle Holíka také brankář Dominik Furch, obránce Michal Kempný a útočník Vladimír Sobotka z ruského Omsku, zadák Jan Rutta s forvardem Romanem Červenkou z Chomutova a útočník Tomáš Vincour z Novosibirsku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy