Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín Evropské ligy UEFA

Hokejový útočník Bonk podepsal smlouvu v Jaroslavli

Jaroslavl (Rusko) - Český hokejový útočník Radek Bonk si zahraje Kontinentální ligu za Jaroslavl, v jednom týmu se tak sejde s dalšími dvěma českými hokejisty Zbyňkem Irglem a Josefem Vašíčkem. "Jaroslavl mi udělala lákavou nabídku, kterou jsem nemohl odmítnout. Navíc jsem neměl žádnou konkrétní nabídku z NHL," cituje Bonka deník Jaroslavlský sport, podle kterého je délka smlouvy zatím tajnou informací. Stejně její finanční výše.

Bonk přiznal, že se trochu obával stěhování do Ruska. "A zásadní změny pro mou rodinu. Žili jsme se ženou a dětmi deset let v našem domě v Kanadě a teď se musíme stěhovat. Proto oni měli zásadní slovo při rozhodování," dodal rodák z Krnova, jenž přiletěl i se svou kanadskou manželkou Jill.

Český centr je v Jaroslavli považován za výraznou posilu. "Poprvé jsme ho kontaktovali asi před dvěma měsíci. Měli jsme i další kandidáty, ale nakonec jsme se rozhodli pro Radka. I kvůli jeho geniální hře. Věříme, že nám hodně pomůže," uvedl generální ředitel Lokomotivu Jurij Lukin.

Světový šampion z roku 1996 naposledy působil v zámořské NHL v dresu Nashvillu. Bonk odehrál v kanadsko-americké soutěži celkem 969 zápasů, ve kterých vstřelil 194 branek a připsal si 303 asistencí. Dalších 73 startů a 27 kanadských bodů přidal v play-off.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy