Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Hokejový svaz schválil nové smlouvy pro mladé reprezentanty

Praha - Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) schválil hráčské smlouvy pro členy mládežnických reprezentací. Jejich cílem je zajistit co nejlepší využití prostředků, které na výchovu reprezentantů vynakládají stát, svaz a potažmo i jeho partneři. Smlouvy upravují vztahy mezi mladými reprezentanty, jejich zákonnými zástupci a ČSLH. Řeší práva a povinnosti při reprezentačních akcích, jako jsou tréninky, soustředění, přípravné kempy, zápasy a mezinárodní turnaje.

Mládežnický hokej
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Jejich součástí je rovněž závazek hráče zúčastnit se - bude-li nominován a nezabrání-li tomu zdravotní důvody - první vrcholné mezinárodní události pro mladé hokejisty pořádané IIHF, tedy mistrovství světa hráčů do 18 let.

"Stát stejně jako svaz vynakládají na přípravu mladých reprezentantů značné finanční prostředky, jejichž objem se v posledních letech neustále zvyšuje," připomněl v této souvislosti prezident svazu Tomáš Král.

"Pro mládežnické výběry jsme vytvořili plně profesionální zázemí, vzrostly počty přípravných kempů, turnajů i utkání. Řada hráčů, kteří program od 16 let absolvovali, ovšem následně nemůže - většinou kvůli odchodu do zámořských juniorských soutěží - na MS osmnáctiletých reprezentovat a prostředky vynaložené veřejnými rozpočty i svazem na státní reprezentaci tak neplní svůj účel," vysvětlil krok svazu Král. "Jen před letošní sezonou tak opustilo reprezentaci do osmnácti let sedm hokejistů," dodal.

Hráčské smlouvy budou předloženy všem hokejistům nominovaným na nejbližší reprezentační akci týmů do 16 a 17 let a budou podepisovány s platností do konce kalendářního roku, v němž hráč dovrší osmnáct let. Pokud hráči a jejich zákonní zástupci smlouvu uzavřou, absolvují celý reprezentační program, na který budou nominováni, zdarma.

Nejen výchova, ale také co nejlepší reprezentace vlasti

V případě neuzavření smlouvy, ale zároveň zájmu se reprezentačních akcí účastnit, si budou náklady těchto akcí hradit sami. Pokud hráči a jejich zákonní zástupci smlouvu neuzavřou a nechtějí hradit ani související náklady, nebudou tito hráči na reprezentační akce povoláváni.

Jejich místo ve výběru zaujmou ti, kteří stanovené podmínky splní. "Chceme zajistit, aby veřejné a svazové prostředky, které výchova mladých reprezentantů stojí, byly zhodnoceny tak, jak předpokládá jejich účel. Tedy nejen k výchově a prezentaci nejlepších mladých hráčů, ale i k co nejlepší reprezentaci vlasti a šíření jejího dobrého jména ve světě," uvedl Král.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy