Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České sportovní úspěchy

Hokejový svaz chce ke dvacítce vítkovického asistenta Petra

Praha - Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje na svém jednání potvrdil, že za nástupce trenéra reprezentace do 20 let Miroslava Přerosta chce Jakuba Petra. V této souvislosti oslovil nejen jej, ale i zástupce extraligových Vítkovic, kde Petr působí na pozici asistenta trenéra prvního týmu. Mistrovství světa v Torontu a Montrealu podle zástupců svazu skončilo po vyřazení ve čtvrtfinále neúspěchem.

Hokejová reprezentace
zdroj: ČTK autor: Pavel Rakušan

"Nástupcem by se měl stát Jakub Petr, nabízí se to logicky, že přejde se svou kategorií. Došlo k určité komplikaci, protože se stal trenérem ve Vítkovicích, požádali jsme (člena představenstva) Aleše Pavlíka, aby situaci probral. Musí si klub s trenérem říct, jestli by to bylo možné spojit a za jakých podmínek," řekl prezident svazu Tomáš Král. Petr loni získal s výběrem do 18 let na MS stříbro.

Přerost, na něhož se letos po vyřazení ve čtvrtfinále se Slovenskem snesla kritika, měl v plánu u týmu skončit už dopředu bez ohledu na výsledek turnaje a věnovat se dál na svazu projektu akademií. "Nejednalo se o rezignaci po mistrovství světa, ale dohodnutý krok už předem. Za výsledek přijímám zodpovědnost. Kvalita hráčů byla vysoká, ale v zarputilosti a úsilí to nebylo jako minulé roky," prohlásil Přerost.

Česká dvacítka byla naposledy mezi nejlepšími čtyřmi celky v roce 2005 při zisku bronzu na šampionátu v USA, ale letos měla vyšší ambice než v minulých letech. "Výkonný výbor konstatoval, že mistrovství světa skončilo neúspěchem. Od toho týmu jsme čekali lepší výsledek. Tím spíše, že po dlouhé době bylo obecně objektivně nabyto dojmu, že máme tým, který se může o výrazně lepší umístění ucházet," prohlásil Král.

Závěry nedělal jen z toho, že Češi vypadli ve čtvrtfinále se Slovenskem. "Mistrovství světa jsme celkově dobře neodehráli. Kromě zápasu s Ruskem nebyl výkon, jak jsme si přáli a chtěli. Odpovědnost je jasná. Mírovi Přerostovi jsme poděkovali za práci, kterou odvedl. Vím, jak jsme začínali před šesti lety s Mírou na koleni a začali budovat sportovní úsek a následně působení u dvacítky. Byla to tehdy horká židle, oslovili jsme další trenéry a nikdo na to nikdy nereflektoval," doplnil Král.

V případě, že by tým převzal kouč loni stříbrné osmnáctky ze světového šampionátu ve Finsku Petr, nastane i plánovaný posun v mládežnických týmech. "Tam se rýsuje Robert Reichel," podotkl Král k přesunu kouče od sedmnáctky k osmnáctce.

Předseda Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Krále zarazila v souvislosti s působením dvacítky na MS především kritika Pavla Zachy staršího, otce sedmnáctiletého člena týmu. "Jsme dehonestováni a uráženi člověkem, kterého neznáme," prohlásil Král, jenž se bránil výrokům Zachy napadajícím Přerosta za způsob nominace a další fungování týmu na šampionátu. Proti Zachovým slovům se postavili i někteří hráči. "Čtyři dny neřešíme nic jiného a už jsem z toho vysílený. Je to nechutné a vyčerpávající. Naše práce někdy není úplně ideální, ale tohle nám ji bortí a ničí. Není to na to, abych to hodnotil já, ale spíš příslušný lékař," uvedl Král.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy