Následuje
MS 2020 Itálie

Hokejoví mistři by se opět mohli utkat, připravuje se Masters Trophy

Berlín - Mistrovské hokejové kluby šesti evropských zemí by mezi sebou mohly v lednu po čtyřleté odmlce opět změřit síly. Pohár evropských mistrů, který se odehrál v letech 2005 až 2008 pod názvem Super Six pod záštitou mezinárodní hokejové federace IIHF, se má konat znovu v Petrohradu, tentokrát jako Masters Trophy.

Hokej
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Jedním z účastníků obnovené soutěže by měl být německý mistr Eisbären Berlín, který už dokonce obdržel pozvání. "Ano, dostali jsme pozvánku," potvrdil manažer klubu Peter John Lee. Český šampion z Třince však zatím osloven nebyl. "Do dnešního dne nás nikdo nekontaktoval, žádné informace nemáme," řekl mluvčí klubu Ivo Pullmann. Podle něj však zájem Ocelářů o případný start na turnaji trvá.

V plánu organizátorů bylo, aby jednotlivé země skutečně zastupovaly výhradně mistrovské kluby. Vedle Třince a Eisbären Berlín by turnaj přivítaly také Ufa (Rusko/KHL) a Davos (Švýcarsko). Z Finska ale nemá IFK Helsinky o start zájem a jedná se, zda by jej nenahradil vítěz základní části Jyväskylä. Švédský Färjestad se ještě nerozhodl. "Je to zajímavý turnaj, kde se skutečně potkají jen ti nejlepší," doplnil Lee.

Stejně jako v předchozích čtyřech případech, kdy se účastnily týmy z prvních šesti zemí žebříčku IIHF a hrálo se ve dvou divizích Alexandra Ragulina a Ivana Hlinky po třech mužstvech, by se měl turnaj hrát v Petrohradu. Lee však připustil, že lednový termín ještě není definitivní.

Ve všech čtyřech odehraných ročnících Super Six kralovaly ruské kluby. V roce 2005 vyhrál s Jaromírem Jágrem v sestavě Avangard Omsk, poté se radovaly Dynamo Moskva, Kazaň a Magnitogorsk, který ve finále porazil pražskou Spartu.

Stejně jako další pokusy o konfrontaci nejlepších týmů kontinentu pod hlavičkou IIHF nakonec pokračování ztroskotalo kvůli nedostatku peněz. Mezinárodní měření sil na klubové úrovni si mohou nyní druhým rokem po sobě vyzkoušet kluby v rámci European Trophy, soutěže v letním přípravném období, kterou si ovšem samy organizují.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy