Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Hokejové ohlasy: Duda pomohl dvěma góly Indiánům do desítky

Plzeň - Hokejisté Plzně se po dvou měsících vrátili v tabulce extraligy do elitní desítky. Z pozic zajišťujících postup do play off vypadli v listopadu po odpočtu bodů za chybné hráčské registrace. Po výhře nad Spartou 2:0 však Plzeň smazala devatenáctibodové manko a je desátá. Zásluhu na tom má i útočník Radek Duda, autor obou branek proti Pražanům. "Když jsem sem přišel, tak jsem poznal, že jako tým máme dobrou morálku a vůli. Bylo to cítit z hráčů i trenérů. Prostě od té doby jdeme za svým cílem, teď jsme na dobré cestě, ale víme, že ještě zbývá deset utkání," řekl Duda.

Duda mohl ve druhé třetině zkompletovat hattrick, v samostatném nájezdu však vypálil do připravené lapačky gólmana Pöpperleho. "Šance dát třetího góla tam byla, kdybych neměl dřevěné ruce. Špatně jsem si Tomáše připravil. Moc jsem tu střelu uspěchal a dopadlo to, jak to dopadlo," popsal jednatřicetiletý útočník svůj neproměněný únik. Jinak se ale chodovskému rodákovi na hostování v Plzni, trvajícím do konce ledna, střelecky hodně daří. "Užívám si tady každý den. Je to pro mě, jako když někdo vyhraje sportku. Na odchod zpět do první ligy v tuhle chvíli nemyslím," říká známý rebel.

Radek Duda o divácích v Plzni:

"Za svou profesionální kariéru jsem nic takového nezažil. Budu si to pamatovat do konce života. Proto člověk ten sport dělá a chci za to lidem poděkovat. Je to zadostiučinění za práci, kterou odvádím. Plzeň je hokejové město a já jsme jí vděčný, že mi na začátku kariéry dala velkou šanci. Já jí to teď trochu splácím a moc si vážím té reakce diváků."

Je nám líto, video expirovalo.
Plzeň - Sparta

Plzeňský tým dokázal zvítězit v šesti utkáních za sebou, což byl základ k smazání manka na místa zaručující boje o titul. "Byla to jednoduchá matematika. Musíš jednoduše udělat šňůru výher. Horča (Horčička) začal fantasticky chytat a my jsme navíc začali líp bránit. Navlékali jsme postupně jeden vítězný korálek za druhým a teď jsme se někam dotáhli. Čím víc týmů o play off hraje, tím je to zajímavější. Ještě je deset kol, a když někdo z ostatních týmů bude mít černou sérii, tak do toho boje o desítku taky může padnout," prorokuje účastník mistrovství světa 2003.

Základem všeho je prý výkon brankáře. "To mužstvu dodá pohodu a klid. Po chybě se nic neděje, když vás on vzadu podrží. My teď víc než tři góly nedáváme, ale stačí to. Takhle se přesně hraje v play off. V kolektivních sportech rozhoduje, jak ti zachytá gólman a jak hraješ do obrany. Nám se v těchto aspektech teď daří," našel hlavní příčiny úspěšné hry Indiánů bývalý hráč Sparty, Slavie a Českých Budějovic.

Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy