Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jelena Ostapenková - Karolína Plíšková

Hokejové mistrovství v Rusku budou pískat i čtyři Češi

Curych - Čtyři čeští rozhodčí se představí na květnovém hokejovém mistrovství světa v Rusku. Zápasy v Moskvě a Petrohradu budou rozhodovat jako hlavní Martin Fraňo a Antonín Jeřábek, mezi čárovými se objeví Vít Lederer a Miroslav Lhotský.

Antonín Jeřábek a Milan Minář
zdroj: ČTK autor: Pavel Paprskář

Třiatřicetiletý Jeřábek píská od roku 2014 stabilně v Kontinentální lize, v jejíž základní části řídil v této sezoně 58 utkání. Čeká ho již šesté mistrovství světa, dosud byl na šampionátech v letech 2010 až 2014, z toho dvakrát rozhodoval finálový duel o zlato.

Čtyřiatřicetiletý Fraňo působí v domácí extralize, na MS byl v letech 2012 až 2014. Na loňském světovém šampionátu v Praze a Ostravě se představil rekordní počet pěti českých sudích - hlavní Pavel Hodek a Vladimír Šindler a čároví Lederer, Lhotský a Rudolf Tošenovjan.

Celkem je na listině pro šampionát 32 sudích z 12 různých zemí - 16 hlavních a 16 čárových. Nejpočetněji jsou zastoupeni právě čeští sudí, ve čtyřech budou rovněž Finové, Švédové, Švýcaři a Rusové.

Nominace rozhodčích na hokejové mistrovství světa v Moskvě a Petrohradu (6.-22. května):

Hlavní rozhodčí: Martin Fraňo, Antonín Jeřábek (oba ČR), Roman Gofman, Konstantin Olenin (oba Rus.), Tobias Björk, Linus Öhlund (oba Švéd.), Stefan Fonselius, Aleksi Rantala (oba Fin.), Marc Wiegand, Tobias Wehrli (oba Švýc.), Peter Gebei (Maď.), Brett Iverson (Kan.), Jozef Kubuš (SR), Timothy Mayer (USA), Daniel Piechaczek (Něm.), Maxim Sidorenko (Běl.)

Čároví rozhodčí: Vít Lederer, Miroslav Lhotský (oba ČR), Gleb Lazarev, Alexandr Otmachov (oba Rus.), Roman Kaderli, Nicolas Fluri (oba Švýc.), Pasi Nieminen, Sakari Suominen (oba Fin.), Andreas Malmqvist, Henrik Pihlblad (oba Švéd.), Fraser McIntyre, Judson Ritter (oba USA), Nicolas Chartrand-Piche (Kan.), Jon Kilian (Nor.), Nikolaj Ponomarjow (Něm.), Peter Šefčík (SR).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy