Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Hokejová Sparta už zná svou novou sportovní ředitelku

Novou generální ředitelkou hokejové Sparty Praha je Barbora Snopková Haberová, sportovním ředitelem Petr Ton. Klub od úterý vlastní skupina Kaprain, která jej koupila od Petra Břízy.

Zklamání hokejové Sparty po vyřazení v předkole play-off
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Snopková Haberová je právnička a manažerka se zkušenostmi z nejužšího vedení České pošty nebo nadačních fondů. Byla také členkou kabinetu někdejšího středočeského hejtmana Davida Ratha, který je nepravomocně odsouzen za korupci. Pochází z ryze hokejové rodiny.

Jejím dědečkem je legenda plzeňského hokeje Zdeněk Haber, otcem dlouholetý extraligový rozhodčí Ivo Haber a manželem bývalý obránce Jan Snopek, který získal mistrovský titul s Pardubicemi a nyní působí jako kondiční trenér extraligové Plzně.

"S Petrem Tonem máme jasně rozdělené role. Mým úkolem je postarat se o manažerské vedení klubu, jeho hladký chod a další rozvoj. Petrovi přitom chci zajistit nejlepší možné podmínky pro jeho práci. Na Petrovi bude co nejdřívější zlepšení a stabilizace výkonnosti A týmu a rozvoj mládežnického hokeje," uvedla Snopková Haberová. Podle ní je jisté, že klub bude i nadále hrát v O2 areně.

Ton je s 293 vstřelenými góly nejlepším střelcem v historii Sparty. V letech 2005 a 2006 s týmem získal extraligový titul, třikrát se také stal nejlepším střelcem soutěže. Mimo Spartu působil v Kladně, v Brně a v několika finských klubech.

Ton by rád těsněji propojil juniorské kategorie s hlavním mužstvem. "Do své funkce nastupuji s jediným cílem. Lidé by se v příštích sezonách neměli ptát, kterých šest týmů jde rovnou do play-off. Mělo by být jasné, že je to Sparta a pět dalších," řekl. "K tomu vede jen jedna cesta. Ve spolupráci s trenérem (Uwe) Kruppem musíme vybudovat silný kádr postavený na zkušených osobnostech a mladých talentovaných hráčích, které jsme si vychovali v mládežnických kategoriích," dodal bývalý kanonýr.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy