Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

Hokejová Síň slávy se rozrostla o čtyři nové členy

Liberec - Bývalí obránci František Kučera, Antonín Stavjaňa, František Vacovský a trenér Pavel Wohl byli v Liberci slavnostně uvedeni do Síně slávy českého hokeje. Ta vznikla při stoletém výročí českého hokeje v roce 2008 a nově čítá už 114 hráčů, trenérů, funkcionářů a rozhodčích. Osobně se vyhlášení o první přestávce utkání Euro Hockey Tour mezi Českou republikou a Švédskem zúčastnili jen Kučera a Vacovský.

František Kučera a František Vacovský
zdroj: ČT sport

Čtyřiačtyřicetiletý Kučera je olympijským vítězem z Nagana z roku 1998 a získal i tituly mistra světa v letech 1999 a 2000. Za národní tým sehrál 121 utkání a vstřelil 14 branek. O pět let starší Stavjaňa triumfoval také dvakrát na světových šampionátech 1985 a 1996. V národním týmu má bilanci 231 zápasů a 21 gólů.

Sedmdesátiletý Wohl dovedl národní tým k bronzu na šampionátech v letech 1989 a 1990.  Šestaosmdesátiletý Vacovský získal titul mistra světa v roce 1949. V reprezentaci stihl devět utkání a dal jeden gól. "Je to vrchol mé sportovní činnosti. Sportoval jsem od mládí a tohle je pro mě největší ocenění," uvedl s pohnutím v hlase pro ČT ligový mistr z roku 1951 v dresu Českých Budějovic.

Při ceremoniálu také zástupci svazu poblahopřáli k sedmdesátým narozeninám bývalému útočníkovi Janu Havlovi a ocenili po skončení kariéry pětinásobného mistra světa Františka Kaberleho mladšího.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy