Následuje
Čtyřka sport

Hokejová osmnáctka prohrála v semifinále Hlinkova memoriálu s USA

Břeclav - Čeští hokejisté prohráli v semifinále Memoriálu Ivana Hlinky hráčů do 18 let v Břeclavi s týmem USA 3:5 a v sobotu je čeká souboj o třetí místo s Ruskem. Američané se ve finále utkají s Kanadou, která ovládla předešlých pět ročníků tradičního turnaje. 

Česká osmnáctka porazila Švédsko 5:2
zdroj: ČT Brno

Svěřenci trenéra Jakuba Petra drželi s favorizovaným soupeřem, s nímž v přípravě prohráli 0:1, dlouho krok. I díky dvěma gólům Pavla Zachy byl po dvou třetinách nerozhodný stav 3:3. V 49. minutě ale Ryan Wagner strhl vedení na stranu zámořských hráčů, kteří výhru a postup do finále stvrdili při závěrečné české power play.

V 49. minutě ale Ryan Wagner strhl vedení na stranu zámořských hráčů, kteří výhru a postup do finále stvrdili při závěrečné české power play. "Bylo to semifinále, jak má být. Nasazení z obou stran maximální, kluci nechali na ledě všechno. Udělali přesně to, co jsme slíbili před turnajem. Klobouk dolů před nimi," uvedl Petr pro web hokej.cz.

Třetí třetina byla podle jeho slov čekáním na to, kdo udělá první větší chybu a který tým se dostane do vedení. "Bohužel jsme ji udělali my, ale pro kluky je to velká zkušenost. Oni si uvědomí, co je třeba, v našem projevu jsou ještě řekl bych některé dětské věci, ovšem výkon jde nahoru. Podobné zápasy nám ohromně pomohou," řekl Petr, který reprezentační osmnáctku převzal v létě.

Memoriál Ivana Hlinky hokejistů do 18 let v Břeclavi a Piešťanech

Semifinále
USA - ČR 5:3 (2:1, 1:2, 2:0) Branky: 19. a 31. Schmaltz, 10. Wahlin, 49. Wagner, 60. Milan - 5. a 40. Zacha, 29. Vrána. Kanada - Rusko 3:1 (2:0, 0:1, 1:0).

O 5. místo
Finsko - Švýcarsko 4:3 po sam. náj. (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0).

O 7. místo
Švédsko - Slovensko 11:0 (3:0, 6:0, 2:0).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy