SP ve vodním slalomu 2024

Hokejová dvacítka ovládla bez porážky turnaj v Zugu

Čeští hokejoví junioři ovládli turnaj pěti zemí ve švýcarském Zugu, svěřenci trenéra Patrika Augusty zvítězili ve všech čtyřech zápasech a soutěž zakončili jasnou výhrou 5:0 nad Finskem. Jediný bod dvacítka ztratila za čtvrteční vítězství nad Švédskem 5:4 po prodloužení.

Čeští hokejoví junioři
zdroj: ceskyhokej.cz

Český tým přitom ve Švýcarsku postrádal osm hráčů z původní nominace. Utkání proti Finům rozhodl v druhé třetině, kdy se během deseti minut trefili Eduard Šalé, Jakub Fibigr, Jiří Felcman a Adam Jecho.

Šalé se pak prosadil i v závěrečném dějství a čeští junioři zakončili turnaj nejvyšším vítězstvím, které čistým kontem ozdobil brankář Michael Hrabal. Domácí Švýcary i Slovensko porazili Češi shodně 3:1.

Turnaj pěti zemí hokejistů do 20 let v Zugu (Švýcarsko):

Česko – Finsko 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)

Branky: 29. a 55. Šalé, 32. Fibigr, 37. Felcman, 39. Jecho.

Konečné pořadí: 1. Česko 11 bodů, 2. Švédsko 8 b., 3. Finsko 6 b., 4. Slovensko 5 b., 5. Švýcarsko 0 b.