Hokejová dvacítka na přípravném turnaji v Hodoníně prohrála s Finskem 2:7

Druhou porážkou ze tří zápasů uzavřela hokejová reprezentace do 20 let připravu v Hodoníně. Výběr hráčů z extraligy a evropských soutěží po úvodním vítězství 5:1 nad Švédskem a těsné prohře s Rusy tentokrát herně i výsledkově zklamal, když podlehl vítězi turnaje Finsku 2:7.

Dvacítka na závěr domácího turnaje vysoko podlehla Finsku

Zatímco v prvních dvou utkáních zdobila český tým vysoká produktivita a dobré využívání přesilovek, proti Suomi se svěřencům Václava Varadi nedařilo.

Domácí sice po trefě Karla Pláška vedli, během 11 minut druhé třetiny ale čtyřikrát inkasovali. "Pouštěli jsme soupeře do přečíslení, z kterých nám dal polovinu branek. Na tohle si určitě musíme dávat pozor," uvedl kapitán výběru Jakub Galvas.

Generálka na mistrovství světa, které hostí od 26. prosince kanadský Vancouver, pomohla i trenérům s ujasněním sestavy. "Kluci mají dobré sezony, perou se o šanci. Teď je to na nás, abychom složili tým, který bude hrát ve Vancouveru dobrý hokej," řekl Varaďa.