Následuje
Hory horem pádem

Hokejová disciplinárka podala rezignaci, šéf APK ji nepřijal

Praha - Disciplinární komise Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH) v čele se Stanislavem Šulcem rezignovala kvůli výrokům zástupců Zlína, že v kauze zápasu se Spartou plném bitek nerozhodovala nezávisle a nezaujatě. Pětičlenná komise toto nařčení odmítá a rozhodla se odstoupit. Prezident APK Jaroslav Vlasák však rezignaci nepřijal a chce, aby pokračovala. Pro PSG Zlín navíc navrhne pokutu ve výši 100 tisíc korun.

Se Šulcem tvoří komisi Karel Holý, Petr Míšek, Miroslav Rákosník a Vladimír Schiefner. "Pokud se jim nějaké rozhodnutí nelíbilo, mohli se proti němu odvolat," komentoval Šulc středeční vyjádření zlínského klubu.

Trest pro Spartu je jen symoblický, míní Zlín

V průběhu nedělního duelu 46. kola mezi Zlínem a Spartou plném bitek a nečistých zákroků rozdali sudí Roman Polák a Robin Šír na českou extraligu rekordních 439 trestných minut. V pondělí disciplinární komise potrestala oba kluby pokutou 100 000 korun a zastavila činnost třem hráčům. Zlínský Jiří Kučný dostal stop na čtyři utkání, jeho spoluhráč Jan Švrček na dva a René Vydarený ze Sparty na jeden zápas.

Hokejová disciplinárka rezignovala


"Rozhodnutí bereme na vědomí a žádné další kroky nebudeme v zájmu uklidnění emocí podnikat. Pouze jeden disciplinární trest vynesený pro hráče Sparty se nám jeví spíše jako symbolický. Snažíme se dospět k přesvědčení, že disciplinární komise rozhodovala nezávisle a nezaujatě, ale zatím však bohužel marně," uvedl následně zlínský klub v prohlášení podepsaném generálním manažerem Miroslavem Michalovským. Naznačil tím, že disciplinární komise v rozhodnutí zvýhodnili Spartu.

O pokutě pro Zlín se rozhodne začátkem března

Prezident APK Vlasák prý plně chápe důvod, který disciplinární komisi k rezignaci vedl, ale nepřijal ji. "Nemůže tady být bezvládí, extraliga vrcholí, blíží se play off. Nemůžeme být bez disciplinární komise. Požádám je, aby pokračovali," řekl Vlasák. Jednání Zlína ho rozezlilo. "Chápu disciplinárku, naopak nerozumím panu Michalovskému, který je i členem představenstva APK. I on jako zástupce Zlína si disciplinárku zvolil," uvedl Vlasák.

"Navrhnu jako prezident APK pro Zlín pokutu ve výši sto tisíc korun, o které bude rozhodovat valná hromada APK na svém jednání 6. března," dodal Vlasák.

Zápas Zlín - Sparta
zdroj: ČT24 autor: ČT24
Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy