Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Míčové hry 2019

Hokejisty Karlových Varů posílil obránce Gřegořek

Karlovy Vary - Hokejový obránce Petr Gřegořek se stal novou posilou Karlových Varů. Letošní mistr světa z Německa, který měl původně hrát KHL v dresu Budivelniku Kyjev, podepsal s Energií tříletou smlouvu. Dvaatřicetiletý zadák strávil uplynulých šest sezon v Českých Budějovicích, ale v Mountfieldu předčasně skončil, přestože měl ještě platnou smlouvu. Člen úspěšného týmu z mistrovství světa v Mannheimu a Kolíně nad Rýnem se poté upsal Kyjevu, ale působení v Budivelniku ztroskotalo, protože potenciální nováček KHL nesplnil podmínky s vyhovující halou a byl ze soutěže vyřazen.

"Proto jsme začali intenzivně jednat s Petrovým agentem. Přestože o něj byl mimořádný zájem v extralize i zahraničí, nakonec se rozhodl pro náš klub," řekl generální manažer Energie Miroslav Vaněk. Mistr z roku 2009, který v uplynulé sezoně bojoval na chvostu tabulky, si slibuje, že druhý nejproduktivnější zadák minulého ročníku extraligy zacelí mezeru po odchodu Ondřeje Němce do Čerepovce.

Gřegořek, který hrál extraligu také ve Vítkovicích, Třinci, Liberci a Vsetíně, má na kontě celkem 642 utkání a 184 bodů za 69 branek a 115 asistencí. "Očekáváme, že se stane jedním ze základních pilířů naší obrany a plnohodnotně nahradí Ondřeje Němce. Věříme, že se připojí k současným tahounům mužstva a trenéři se na něj budou moci za všech situací plně spolehnout. Jsme rádi, že jsme jednání dotáhli do zdárného konce a získali pro naši defenzivu tak kvalitního hráče," doplnil Vaněk.

Gřegořek se stal druhou posilou Energie. Předtím přišel rovněž v Českých Budějovicích už nechtěný útočník Petr Sailer. "Určitě nám pomohlo i to, že v našem týmu již působí Petr Sailer, Ján Mucha a Štěpán Hřebejk. Tedy hráči, se kterými se Petr velmi dobře zná již ze svého působení v Českých Budějovicích. Velmi dobrou roli měl především Petr Sailer, který Petra Gřegořka informoval o kvalitě našeho týmu, zázemí i ambicích klubu," navázal Vaněk.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy