Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Ondřejem Kúdelou

Hokejisty extraligového Třince bude trénovat Turek

Třinec - Hokejisty Třince povede Josef Turek, který dosud působil jako asistent ve Zlíně. Čtyřicetiletý kouč podepsal s Oceláři smlouvu na dva roky a čeká ho premiéra na postu hlavního trenéra u seniorského týmu. Někdejší úspěšný trenér juniorských týmů vedl mimo jiné také českou reprezentaci do 16 a 17 let. Na střídačce nahradí Jana Tlačila.

Radost třineckých hokejistů
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Dosavadní spolupracovník Rostislava Vlacha ve Zlíně nakonec vzešel jako vítěz z okruhu pěti kandidátů, které si Třinec vyhlédl jako možné nástupce Jana Tlačila. Mezi adepty byl i někdejší trenér Sparty, Vítkovic či Mladé Boleslavi Miloš Holaň. "Ten okruh postupně krystalizoval na poslední dvě jména. Hlavním motivem pro příchod pana Turka byla jeho dosavadní výborná práce s mládeží, kterou chceme ve zvýšené míře posunout do extraligového áčka. Práce s mládeží je u nás výborná, ale zatím se nám ji nedařilo tak kvalitně zabudovat v áčku," řekl viceprezident klubu Jan Czudek.

"Nabídku trénovat Třinec jsem dostal zhruba v době, kdy jsme proti Ocelářům hráli předkolo play-off. Nemusel jsem dlouho váhat, jelikož taková výzva se těžko odmítá. Dostal jsem tady prostor k seberealizaci," uvedl Turek, o jehož služby stáli i ve Zlíně.

Vedení Beranů ale chtělo, aby se více staral o mládež, což Turek již nechtěl. "Chtěl jsem se od mládeže poněkud odlepit, protože svoje jsem si tam už odtrénoval. V Třinci to je pro mě obrovská motivace. Oceláři jsou špičkovým klubem," řekl Turek, který povede tým společně s asistentem Pavlem Janků. Trenérem brankářů bude Jaromír Kameš.

Turek bude třineckým hráčům oficiálně představen 1. května. Už nyní se ale se sportovním ředitelem Pavlem Markem podílí na získávání posil. "Mým prvořadým cílem je dostat v danou chvíli z každého hráče maximum. Chci si dávat vždy jen postupné cíle a jít poctivě krok po kroku. Sezona začíná od prvního dne letní přípravy a já se chci v těchto dnech a týdnech zaměřit právě na tuto klíčovou oblast," uvedl Turek.

Pod jeho vedením se Třinec bude snažit rehabilitovat za nepříliš vydařenou sezonu, ve které vypadl v předkole play-off se Zlínem. Podle Turka se bude tým snažit hrát ofenzivně. "Ale je to vždy běh na dlouhou trať. Základem každého úspěchu je kvalitní fyzická příprava. Každý hráč ze sebe musí během příštích měsíců vyždímat maximum, ale bude i prostor pro doplňkové sporty. Tuhle zkušenost mám z mládežnického hokeje a úspěšný jsem s touto vizí byl i ve Zlíně," dodal Turek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy