Hokejistky ztratily v přípravě dvoubrankové vedení a podlehly Švýcarsku

České hokejistky vstoupily do turnaje pěti zemí ve Švédsku porážkou 3:4 se Švýcarskem. Bronzové medailistky z letošního mistrovství světa neudržely v Helsingborgu dvoubrankové vedení z první třetiny.

Nahrávám video
Hokejistky podlehly na úvod turnaje ve Švédsku 3:4 Švýcarsku
Zdroj: ČT sport

Češky nastřílely všechny góly v úvodní části hry. Postupně se trefily kapitánka Alena Mills, Natálie Mlýnková a Tereza Vanišová, jež v 19. minutě zvýšila na 3:1.

Švýcarky ale ještě do přestávky snížily a v následujících třetinách přidaly po jedné brance. Svěřenkyním trenérky Carly MacLeodové tak oplatily porážku 2:3 z listopadového turnaje ve Vierumäki.

Druhými soupeřkami českého týmu budou ve středu v Ängelholmu hokejistky Finska, které před měsícem domácí turnaj bez ztráty bodu vyhrály.