Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Hokejistky se těší na čtvrtfinále MS: kouč si Finky přál, hráčky věří v postup

Je tu možnost na odplatu. České hokejistky mají po více než dvou letech příležitost zúčtovat na mistrovství světa s Finkami. Právě ve čtvrtfinále, které je čeká v Calgary ze soboty na neděli, vypadly se stejnými soupeřkami v dubnu 2019 po výsledku 1:3. Utkání vysílá živě program ČT sport v neděli od 4:30.

Radost českých hokejistek na MS
zdroj: Český hokej autor: Český hokej

Češky zatím v kanadské provincii Alberta uspěly ve všech čtyřech utkáních, vyhrály skupinu a díky tomu se vyhnuly zámořským favoritům Kanadě a USA. S Finkami budou usilovat o historicky první postup do semifinále.

"Těšíme se moc. Budeme hrát proti jednomu z nejlepších mužstev na světě, jde o úřadující vicemistryně světa a podle nás měly právě Finky tehdy vyhrát, když jim nebyl ve finále uznaný rozhodující gól," řekl Pacina.

Přiznal, že si právě Seveřanky do čtvrtfinále přál. "Věděl jsem ale, že bude neuvěřitelně těžké dostat Finsko, protože to v podstatě znamenalo, že musíme tu skupinu vyhrát. I když jsme na papíře byli v těch zápasech jako favorité, soupeře jsme měli velice těžké. V ženském hokeji už to není tak, že se proti některým soupeřům vyhrává lehce," zdůraznil Pacina.

"Lepšili jsme se zápas od zápasu a věřím, že jsme dobře mentálně připravení. Ten poslední zápas proti Německu (2:0) byl asi po všech stránkách nejkompletnější. Je i pro mě osobně poctou být trenérem toho týmu holek, z nichž každá je velká osobnost, ale ty osobnosti se sloučily v jeden tým," pochvaloval si Pacina.

Odmítnutí scénáře z před dvou let?

"Přál jsem si Finky i proto, že si myslím, že máme šanci je porazit, i když to bude hodně obtížné. Ale ta šance tam je. Myslím, že na to máme mužstvo. Už tehdy před dvěma lety vyhrál ten tým skupinu a pak prohrál s Finskem. Teď máme možnost prožít ten samý příběh, ale chceme ho zažít s jiným koncem," řekl Pacina.

"Amerika i Kanada jsou samozřejmě soupeři, které jsme si pro čtvrtfinále nepřáli, i když je to do jisté míry trochu jedno. Taky si těžko vyberete, když by proti vám měl stát v tenise Roger Federer, Rafael Nadal, nebo Novak Djokovič," dodal s úsměvem Pacina.

"Z mého pohledu jsou ty naděje na postup obrovské. Máme dobrý systém a zároveň každá holka, která tady je, tomu týmu něco přináší. Skupina těch holek je navíc velmi silná. Hrozně se na ten zápas těším. I z toho důvodu, že vím, že se český hokej posunul zase o krok dál a pořád se zlepšujeme. I proto vidím naše šance jako velké," uvedla Alena Mills.

"Jak jsme v minulosti hráli s Finkami, tak ten rozdíl v porovnání s tím posledním šampionátem v roce 2019 je, že teď tu máme čtyři vyrovnané lajny. Myslím, že jsme připravené i dobře takticky. Finky budou hrát hodně rychlý hokej, my budeme chtít hrát agresivně, abychom je nenechaly rozjet. Když se nám to podaří, máme určitě velkou šanci," věřila Kateřina Mrázová.

V dalších utkáních vyřazovacích bojů se utkají Rusko se Švýcarskem, obhájkyně zlata Američanky vyzvou Japonky a domácí Kanaďanky nastoupí proti Němkám.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy